Vastuvõtt majandusteaduskonna õppekavadele on avatud ja kestab kuni 07.07.2020 kell 12.00. Avalduste esitamine toimub läbi SAISi keskkonna. Tutvu õppekavade ja vastuvõtutingimustega.

Viktoria, ärinduse tudeng

viktoria2

Ma teadsin juba põhikoolis, et tahan ärindust õppida. Ärinduse õppekaval saad esimesel aastal teoreetilise põhja, mida on võimalik juba päriselt rakendada. Teise kursuse alguses saad juba valida täpsema suuna, mida soovid süvendatult õppida, näiteks juhtimine, logistika vms. Lisaks heale õppekavale on siin väga tore õhkkond. Mulle meeldivad siinsed inimesed ja minu kursusekaaslased.
Kõik on toetavad ja toredad!

TalTechis on ka tudengielu väga arenenud ja on palju võimalusi enesearendamiseks. Ise tegutsen kultuuri- ja filmiklubis.

Sten, rakendusliku majandusteaduse tudeng

sten1

Minu õppekava sobib inimesele, kellele meeldib statistika ja analüüs või keda huvitab finantsvaldkond.

Karjääriväljavaated on näiteks panganduses või statistikaametis. Kui juhtimise aineid juurde võtad, võid alustada ka ettevõtlusega. Ise näen end pigem statistika valdkonnas. Tahaksin Euroopa Liidu tasemel statistikaga tegeleda.

Hanna-Helena, õigusteaduse* tudeng

*ingliskeelne õppekava

hanna-helena1

Õppisin Austraalias personalijuhtimist, kui mul tekkis huvi õigusteaduse vastu. Eesti õigus tundus mulle liiga kitsas ja seetõttu tundsin huvi just rahvusvahelise õiguse vastu. Kandideerisin sihtstipendiumile ja saingi võimaluse tasuta õppida! Minu õppekava on seotud väga erinevate valdkondadega alates filosoofiast ja lõpetades IT-ga.

Kursus on väga rahvusvaheline: meil on inimesi Soomest, Prantsusmaalt, Inglismaalt ja Gruusiast. Õppimist on palju, aga kui on abi tarvis, siis kõik aitavad üksteist. Ajapikku oskad ka ise paremini aega leida ja planeerida. Minu õppekava sobib inimesele, kes oskab loogiliselt mõelda, tunneb vajadust näha asju erinevatest külgedest ning on olemuselt maailmaparandaja!

Kim, avaliku halduse ja riigiteaduste tudeng

kim

Otsustasin õppida avalikku haldust ja riigiteaduseid, kuna mind huvitab, kuidas riik toimib ning kuidas peaksid avalik ja erasektor omavahel koostööd tegema. Enne ülikooli astumist rajasin oma õigusbüroo. Minu õpingud toetavad suuresti minu ettevõtte arengut alates juhtimisest ja töökorraldusest kuni koostööpartnerite leidmise ja turunduseni.

Valisin just TalTechi, kuna lugesin, et minu valdkonnas  on tehnikaülikool Times Higher Education (THE) maailma ülikoolide edetabelis 300 parima seas. Mulle meeldib, et kõik, mida siin õpin, on relevantne. Iga semester on erinev ja ma naudin sellist mitmekesisust. Lisaks võin valida üle ülikooli õppeaineid programmeerimisest kuni keemiani. Siin on väga huvitav õppida, aga palju peab ka pingutama. Olulised omadused ja pädevused, mida läheb minu erialal tarvis, on funktsionaalne lugemis- ja kirjutamisoskus, kriitiline mõtlemine ja muidugi huvi valdkonna vastu.

Zhanaiym Suleimenova, rahvusvahelise ärikorralduse* tudeng

*ingliskeelne õppekava

zhanaiym1

Rahvusvahelise ärikorralduse õppimine toob head karjäärialased väljavaated ning avatuse erinevate kultuuride suhtes. Mulle meeldib, et pärast teoreetiliste teadmiste omandamist paneme oma oskused kohe seminarides proovile päris elu juhtumeid lahendades. Teeme palju meeskonnatööd, arendame oma juhtimis- ja aja planeerimise oskust.

Seminarides pannakse meid sageli Eesti tudengitega koostööd tegema ja see on väga vahva! Põnev on ka see, et seminarides kohtume tippjuhtidega silmapaistvatest ettevõtetest, nagu näiteks Swedbank või Bolt. Minu õpingute juures meeldib mulle kõige enam, et õppejõud loovad keskkonna, kus oleme ise motiveeritud arenema. Mulle väga meeldib siin õppida ja olen kindel, et Sulle meeldiks ka!

Kas soovid meie õppekavade ja tudengielu kohta lähemalt teada saada? Liitu FB-grupiga „Küsi TalTech majandusteaduskonna tudengilt“ ja Viktoria, Kim ning Sten vastavad Sulle!
Kui soovid saada rohkem teada meie ingliskeelsete õppekavade kohta, postita oma küsimus FB grupis „Ask TalTech Student Ambassador“.