3. juulil anti Tallinna Tehnikaülikooli aulas avapauk lastele mõeldud tasuta energeetikalaagrile. 7 – 18-aastased lapsed ja noored saavad kahe nädala jooksul osaleda energeetika tundides, teha erinevaid katseid (vesiniku tootmine, päikesepaneelide ning tuulikute meisterdamine ja palju muud), õppida malet, käia temaatilistel ekskursioonidel, harrastada orienteerumist TalTechi kampuses.

Laagri – järjekorras juba kolmanda – korraldasid koostöös TalTechi energiatehnoloogia ning elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudid.

Pidulikul avamisel laususid head soovid lastele ja tänusõnad asja eestvõtjatele ning partneritele laagri peakorraldaja, ülikooli vanemlektor Igor Krupenski, Tallinna Tehnikaülikooli rektor Tiit Land, inseneriteaduskonna dekaan Fjodor Sergejev, energiatehnoloogia instituudi direktor Alar Konist ja elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi direktor Ivo Palu ja Briti Nõukogu esindaja Ify Agboola.

Rektor Tiit Land avaldas suurt rõõmu ja uhkust, et selline ettevõtmine toimub Briti Nõukogu toel just TalTechis. „Veel on mul väga hea meel, et teid, teadmistejanuseid energeetikahuvilisi, on kokku tulnud niivõrd palju. Koos sünnib alati häid mõtteid, igaühe ind ja rõõmus meel kanduvad kergesti üle ka teistele,“ lisas ta. „Südamest rõõmustan ma veel tõsiasja üle, et kaasa löömas on siin Ida-Virumaa, aga ka Ukraina sõjapõgenike lapsed. Nii näitame me iseendale, kuid ka tervele maailmale, millised on meie sihid, millist tulevikku tahame lastele – ja koos lastega – ehitada.“

Kõik sõnavõtjad olid rõõmsad, et laagri vastu valitseb nii suur huvi ja avaldasid lootust, et kogemused ja teadmised, mida lapsed omandama hakkavad, sütitavad huvi või isegi kire energeetikateemade vastu – et lapsed natuke vanemana ikka TalTechi ridadega liituks. Lapsed ise olid aga kõnede kuulamise ja partnerite tänamise ajaks saanud juba jälgida energeetikateemalisi katseid ning mängida malet.