Reedel, 11. jaanuaril külastas TalTech Virumaa kolledžit Tartu Ülikooli tugistruktuuride juhtide delegatsioon eesotsas Katri Raikiga. Külaskäigu eesmärgiks oli tutvuda kolledži töö ja tulevikuplaanidega.
Vasakult Katri Raik, Tartu Ülikooli esindaja Ida-Virumaal ning Mare Roosileht, TalTech Virumaa kolledži direktor
Külalised võttis vastu Virumaa kolledži direktor Mare Roosileht, kes tutvustas Tartu kolleegidele kolledži arenguid ja tulevikuplaane. Ida-Virumaal, Kohtla-Järvel on teadust tehtud juba 66 ja tehnilist kõrgharidust antud 65 aastat. Teadus on ka praegu ning tulevikus Virumaa kolledži üheks peamiseks eesmärgiks, kuid samas ka väljakutseks.
Aastatel 1992-2000 õpetati Kohtla-Järvel ka õpetajaid, täpsemalt matemaatika-, füüsika-, informaatika- ja eesti keel teise keelena õpetajaid. Mare Roosilehe suureks unistuseks ja lootuseks on, et tulevikus hakatakse Ida-Virumaal, ehk ka Virumaa kolledžis jälle õpetajaid õpetama, sest parim võimalus tagada eesti keelt oskavate õpetajate olemasolu maakonnas, on neid siin kohapeal õpetada.
Põhilised mõtted, mis kõlama jäid:
- Virumaa kolledžis pakutav keemiatehnoloogia õppekava on ainulaadne Eestis. Ettevõtted ütlevad kui ühest suust, et kõige rohkem on vaja keemiatehnolooge, samas napib keemiatehnoloogia tudengeid.
- Virumaa kolledži pikaaegne unistus oli avada ka üks „pehmem“ eriala ning käesoleva aasta sügisest ongi vastuvõtt kolledžis uuel õppekaval „Jätkusuutlik ettevõtlus ja ringmajandus“.
- Kolledži lõpetajate tagasisidest saab välja tuua, et 94% lõpetajatest töötab õpitud või lähedasel erialal, nende palk on üle Eesti keskmise ja rahulolu oma tööga väga kõrge. Samuti hindavad nad end tööturul ülimalt konkurentsivõimeliseks.
Peale Virumaa kolledži arenguplaanidega tutvumist tehti ringkäik hoonete kompleksis. Tutvuti ViDRIKu robotitega ning piiluti sisse Põlevkivi kompetentsikeskusesse. Külaskäik lõppes ühise lõunaga.