Tallinna Tehnikaülikool

Programmi eesmärk on pakkuda tuge teadlastele ja doktorantidele oma teaduspõhiste ideede, projektide ja hargettevõtete arendamisel ning toimiva ärimudelini jõudmisel. Programm keskendub sel aastal ka vastutustundliku ettevõtluse, ringmajanduse ja ESG (Environmental, Social, Governance) teemadele.

„Arenguprogramm aitab osalejatel oma teadusmahukaid ideid edasi arendada, leida puuduvad kompetentsid ning kandideerida rahastusele. Tegutseme selle nimel, et ülikoolis loodav innovatsioon jõuaks päriselt ühiskonda ning panustaks muuhulgas erinevate kriiside lahendamisse,“ tõi Tallinna Tehnikaülikooli uusettevõtluse keskuse juht Kaisa Hansen välja programmi olulisuse.

Jekaterina Mazina, eelmise hooaja võidutiimist rõhutas programmist saadud kasu: “Idee valideerimine, ärimudeli koostamine, turustamine, suhtlemise oskus potentsiaalsete klientide ja investoritega on just need asjad, mida peab oskama iga teadur oma idee ja teadusuuringute edendamiseks.”

Programm pakub teadlastele osavõttu ekspertide ja praktikute koolitustest, kus käsitletakse kestlikke ärimudeleid, kliendi ja turu valideerimist, efektiivset koostööd klientide ja partneritega, konfliktide ennetamist, liidri- ja esitlusoskusi ning finants- juriidilisi teemasid. Lisaks sellele saab  kandideerida arendusgrantidele (stardigrant kuni 10 000€ ja kommertsialiseerimisgrant kuni 75 000€).

„Kuna olen ise asutanud kaks iduettevõtet, siis tean omast kogemusest, et eri programmides osalemine võimaldab tihtipeale mitme aasta töö teha ära paari kuuga. Abi konkreetsete eesmärkide  ja tähtaegade seadmisel, kohtumised vajalike mentorite, investorite ja partneritega -- nii ongi võimalik mitme aasta progress saavutada paari kuuga,“ tõi Hansen välja.

Eelmisel hooajal osales programmis 20 tiimi, 55 teadlast-doktoranti vanuses 25-80. Osalema oodakse ka doktorante ja magistrante, kuna kohapeal on võimalus sobiva teadlastiimiga liituda.

DeepEST hargettevõtete programmi oodatakse teadmisi värskendama ka eelmise aasta tiime, sest selle aasta programmis tulevad juurde uued teemad, millega minnakse rohkem süvitsi. Kuna TalTech toetab vastutustundlikku innovatsiooni ja ettevõtlust, siis on programmi lisatud ka kestliku ärimudeli ja ESG teemad.

Kaisa Hansen rõhutab, et toote loomisel on kuni 80% toote negatiivsest jalajäljest võimalik ennetada disainifaasis, seega tuleb sellele mõelda juba enne ettevõtte loomist.

Programmiga liitumiseks täida lühike kandideerimisvorm enne 10.10.2022.

Hoia silm peal ka programmi FB lehel, et olla kursis värskeima infoga.

Küsimuste korral võta ühendust: kaisa.hansen@taltech.ee või 6203497

DeepEST Forum 2024 kohta info leidmiseks külasta https://deepest.online/

Laeb infot...