Tallinna Tehnikaülikool

Juba neljandat aastat toimub 17. märtsil TalTechi IT-teaduskonna tudengite ja tööandjate kohtumisüritus Praktikakohvik. Kui tavapäraselt on üritus toimunud ülikoolilinnakus, Mektory ruumides, siis sel aastal kohtutakse ajastu vaimule kohaselt virtuaalselt- Discord keskkonnas. Tegemist on tõelise tudengiprojektiga, kus korraldajatel on sel aastal märksa erialasem väljakutse - kuidas tuua sadakond tööandjate esindajat ning mitusada tudengit kolmeks tunniks ühisesse virtuaalkeskkonda.

Kuigi kohtutakse virtuaalselt, siis on Praktikakohviku eesmärk sama - tuua kokku praktikast huvitatud tudengid tööandjatega ning võimaldada tudengitel otse tiimidelt ning spetsialistidelt uurida võimaluste kohta, saada tagasisidet oma ootuste kohta ning küsida kõiki neid küsimusi, millele kodulehtedelt ja värbamiskuulutustest vastuseid ei leia.  

Osalevaid tööandjaid, kes on hoolimata keerulisest aastast valmis tudengitele praktikavõimalusi pakkuma, on kokku 16. Nende hulgas on nii suuri organisatsioone nagu Eesti Energia, SEB, Ericsson või Fujitsu kui ka väiksemaid IT-ettevõtteid, kes otsivad peamiselt suveperioodiks tööjõudu. Kõik osalejate nimed leiab ürituse kodulehelt.

IT-teaduskonna praktikavaldkonna juht Riina Tallo rääkis, et sel aastal oli üritust planeerides tavapärasest aastast suurem teadmatus, kui paljud tööandjad tegelikkuses on praktikantide kaasamisele avatud, siis on hea meel tõdeda, et ka sel aastal on osalemas nii pikaaegseid kui ka täiesti uusi koostööpartnereid,“ nentis Tallo.

Kahtlemata seab virtuaalne üritus suhtlemismugavusele omad piirid ning loodetavasti saame tudengid ja tööandjad järgmisel kevadel ikkagi tuua kokku näost-näkku kohvitassi äärde vestlema, siis selle aasta omanäolisemas kogemuses on ka palju positiivset, tõi Tallo välja.

Praktikakohvik on toimunud alati tänu väga tugevale tudengitiimile. Teaduskonna üliõpilaskogu ITÜK on igal aastal olnud äärmiselt motiveeritud ja professionaalseks partneriks teaduskonnale ürituse korraldamisel. Riina Tallo märkis, et lisaks ürituse turundusele, tudengite kaasamisele, on neil sel aastal aga märksa erialasem väljakutse - kuidas tuua sadakond tööandjate esindajat ning mitusada tudengit kolmeks tunniks ühisesse virtuaalkeskkonda.

„Tudengitiim on see, kes on valinud keskkonna, töötanud välja juhised, pakub ürituse käigus osalejatele tuge ning sisuliselt haldab kogu üritust. Puhas rõõm on olnud kõrvalt kogu ettevalmistusprotsessi jälgida. Meeskond on olnud ääretult pühendunud ja asjatundlik, mis on seda imetlusväärsem, et mitmed tiimiliikmed on alles esimese kursuse tudengid, kes paralleelselt alles süvenevad ülikooliellu ning seda võrdlemisi keerulisel distantsõppeaastal,“ kiitis Riina Tallo teaduskonna üliõpilaskogu.

Laeb infot...