Tallinna Tehnikaülikooli rektor Tiit Land ja Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink allkirjastasid täna koostöölepingu, et õppetööd mitmekesistada, tudengeid toetada, panga töötajaid koolitada ja uuringuid läbi viia. Coop Pank paneb veebruari lõpus algaval konkursil välja kaks stipendiumit tehisintellekti ja ESG valdkonnast huvitatud üliõpilastele.

Koostööd hakatakse tegema ka ürituste korraldamisel – esimene neist on juba 21. veebruaril toimuv majandusteaduskonna praktikalaat. Samuti korraldatakse ühiselt IT Praktikakohvik – iga-aastane IT teaduskonna praktikainfo ja -kohtade vahendamise üritus ettevõtetele.

Leping näeb ette, et tehnikaülikooli majanduse ja IT tudengid saavad ettevõtet külastada, et näha kuidas koolis omandatud teadmised igapäevatöös rakendust leiavad. „Mul on hea meel tõdeda, et leping Coop Pank ASiga on nii sisuline ja hõlmab mitmeid tegevusvaldkondi,“ nentis Tallinna Tehnikaülikooli rektor Tiit Land. „Pank hakkab tudengitele pakkumina bakalaureuse- ja magistritööde teemasid, samuti praktikakohti. Panga eksperte on kavas kaasata õppetöösse, samuti on ülikoolil huvi nn reaaleluliste kaasuste vastu. Mitmeid ühiseid plaane on ülikoolil ja pangal ka teadustöö – sealhulgas uuringute ja analüüside- ning täiendkoolituste valdkonnas.“

Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink märkis, et tehisaru ja ESG on valdkonnad, mis haaravad aina olulisema rolli nii panganduse kui üldiselt majanduse valdkonnas, kuid milles napib oskuslikke töötajaid. „Kutsun kõiki tudengeid Coop Panga stipendiumitele aktiivselt kandideerima. Tudengid, kes täna seovad end nende valdkondadega, saavad tööturule sisenedes väga tugeva konkurentsieelise. Meie peamine eesmärk TalTechiga koostöölepet sõlmides ongi soodustada huvi valdkondade vastu, milles näeme olulist potentsiaali Eesti panganduse ja laiemalt majanduse konkurentsivõime suurendamiseks,“ lausus Rink.

Tallinna Tehnikaülikoolis kohtuvad haridus ja teadus ettevõtlusega, et edendada jätkusuutlikust ja rakendada innovatsiooni. TalTech teeb koostööd ülikoolide, teadusasutuste- ja ettevõtetega üle terve maailma. Tehnikaülikooli teadlased pakuvad tuge organisatsiooni- ja tootearenduses, et luua maailma muutvaid lahendusi. Loe lähemalt: https://taltech.ee/ettevottele/toodete-ja-teenuste-arendus.