Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikooli Kuressaare kolledžis saab end täiendada nii tasuta koolitustel kui ka näiteks tasulistel mikrokraadi õppekavadel. Eesmärgiks on paindliku õppe pakkumine, mis vastab tööturu vajadustele ja toetab spetsialistide oskuste arendamist.

Koolitused
Elektro- ja skeemitehnika algkursus. Foto: TalTech Kuressaare kolledž

TalTechis korraldatakse tasuta täienduskoolitusi Haridus- ja Teadusministeeriumi riikliku koolitustellimuse “Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine“ raames, mida rahastavad Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik. Kuressaare kolledž võttis sel aastal enda vedada mitmeid koolitusi: „Toitlustuskorraldus“, „Elektro- ja skeemitehnika praktiline algkursus“, „Mida tähendab sinimajandus – veest ja siniseks!“ ning „Pythoni algkoolitus“.

„Väga hea koostöö oli meil sel aastal näiteks Saaremaa ettevõtte Incap töötajatega, kellest mitmed haarasid tasuta koolituse võimalusest kinni ning täiendasid oma teadmisi riikliku koolitustellimuse raames elektro- ja skeemitehnika koolitusel,“ rääkis kolledži täiendusõppe spetsialist Eva Jantra. „Riiklik koolitustellimus pakub täiskasvanutele võimaluse oma tööalaseid oskusi täiendada ja ajakohastada, aidates seeläbi säilitada ja suurendada nende konkurentsivõimet tööturul – seega tasub kindlasti võimalusel osaleda.“ 

Sinimajanduse olemust avav koolitus tutvustas sinimajanduse terminit ja sisu, sealhulgas sinimajanduse potentsiaali ja juba toimivad ettevõtmisi. Toitlustuskorralduse koolitus keskendus toitlustusteeninduse juhtimisoskuste arendamisele, mis on turismisektoris tegutsevate töötajate jaoks olulised oskused.

Väga populaarseks osutus ka Pythoni algkursus. „Python on lihtne ja sõbralik programmeerimiskeel, mis sobib suurepäraselt alustajatele, kellel puudub eelnev kogemus. Sellega saab kergesti automatiseerida igapäevaseid ülesandeid ja töödelda andmeid, mis teeb töövood kiiremaks ja tõhusamaks. Python aitab vähese vaevaga ühendada erinevaid infosüsteeme ja tööprotsesse. Samuti õpetab see probleeme selgelt sõnastama ja lahendusi väikesteks sammudeks jagama, mis on kasulik oskus igas valdkonnas,“ rääkis koolituse läbiviija Omar Randal. „Pythoni koolitus täitus osalejatega enne, kui olime jõudnud hakata seda avalikult pakkuma – tegu on tõepoolest nõutud oskusega. Seetõttu on meil plaanis seda koolitust pakkuda ka edaspidi,“ lisas täiendusõppe spetsialist Eva Jantra.

Lisaks tasuta koolitustele on sel aastal kaks õppurit ka Kuressaare kolledži mikrokraadikaval CAD-tehnoloogiad inseneerias. „See mikrokraad on mõeldud meretehnika ja tootmisvaldkonna spetsialistidele, inseneridele ja projekteerijatele,“ selgitas mikrokraadi õppekava lektor Kalju Saar. „Õppekava läbinu on omandanud valdkonna terminoloogia ja oskab kasutada Solidworks tarkvara raalprojekteerimiseks.“

Mikrokraadikava on lühiajaline, konkreetsete oskuste omandamisele suunatud õppekava, mis võimaldab täiendada oma teadmisi ja oskusi kitsamas erialases valdkonnas. See on loodud eelkõige spetsialistidele, kes soovivad oma kvalifikatsiooni tõsta või täiendada. Ka kevadel on startimas uus mikrokraadikava: mere- ja rannikukeskkonna tehnoloogiad. 

Hoia Kuressaare kolledži koolitustel silma peal kodulehe ja sotsiaalmeediakanalite kaudu!