Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) majandusteaduskonna üliõpilaskogu algatas stipendiumikampaania „Tudengite lillestipendium“, millega kutsutakse teaduskonna lõpetajate sõpru ja lähedasi annetama lõpuaktuste lilledele planeeritud raha stipendiumifondi. Tegemist on esimese tudengilt tudengile mõeldud stipendiumiga, et toetada tulevaste üliõpilaste õpinguid.

„Algatuse tuum on transformeerida lõpuaktuse lilled teadmisteks,“ ütles TalTechi majandusteaduskonna üliõpilaskogu esinaine Meeri Vainola. Ta selgitas, et lõpetaja sõbrad ja sugulased teevad lillede kinkimise asemel tema nimel annetuse ühisesse fondi. „Kogutud summa jagatakse majandusteaduskonna noorematele tudengitele stipendiumiteks. See on lõpetajate ühine ilus kingitus oma kaastudengitele,“ ütles Vainola.

Majandusteaduskonna dekaan Enn Listra kommenteeris: „Lilled närbuvad mõne päevaga, aga teadmised on püsiv väärtus. Seepärast otsustas teaduskond igale kogutud eurole teise juurde panna. Nii anname vähemalt mõnele üliõpilasele võimaluse pühenduda täielikult õpingutele“.

Oma panuse märgiks saab lõpetaja rinnanõela “Sigma”, mis tähendab summat, aga ka koosolemist ja kokkuhoidmist.

Stipendiumile saavad kandideerida majandusteaduskonna hea õppeedukusega aktiivsed üliõpilased. Vastavalt laekunud summale antakse välja maksimaalne arv stipendiume. Majandusteaduskond kahekordistab kogutud annetuste summa. Iga stipendiumi suurus on 1000 eurot.

Rohkem infot algatuse kohta: majandus.taltech.ee/lillestipendium

#plantagrant