Alates 25. maist on Tallinna Tehnikaülikooli muuseumis võimalik külastada näitust "Ain Toim. Insenerikunst".

Näitus keskendub Tallinna Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi (KBFI) vaneminseneri Ain Toimi loomingule. Igapäevaselt tegeleb ta laboriseadmete hoolduse ja korrashoiuga, et teadlased saaksid oma tööd teha. Ka vabal ajal putitab ta vanu masinad töökorda või võtab need sootuks osadeks lahti. Põnevamatest leiddetailidest valmivad ehted, valgustid ja mööbel. Suurepärane disainerisilm, ergas tehniline taip ja poeetiliselt tundlik lähenemine vanadele tehnika- ja laboriseadmetele teevad Ain Toimist lummava nähtuse Eesti taaskasutuskunsti maastikul. Nii saavad uue otstarbe klaasist bidestillaatori keedunõu jahuti, tsentrifuugi rootor, mõõtsilindrid, monokomaatorid, autoklaavi isekirjutaja, kinoprojektori peegel ja arvukad muud detailid.

Näitust ilmestavad Eesti keskkonnahoiu, ringmajanduse ja jäätmekäitluse ekspertarvamused, mis annavad ajakohase sissevaate e-jäätmetega seotud väljakutsetesse, inspireerivad oma harjumusi teadliku pilguga üle vaatama ning jagavad praktilisi näpunäiteid keskkonnasäästlikumaks eluviisiks.

Näitus jääb avatuks 2024. aasta maikuu lõpuni.

• Kuraatorid: Kadri Kallaste, Kelli Luik ja Kateriin Rikken

• Kujundus: Malle Jürgenson ja Krista Lepland (Disainibüroo Laika, Belka ja Strelka)

• Filmid: Heiki Sepp (ERR)

• Tehnilised joonised: Nika Gabiskiria (Garbage Kids)