23. novembril ehitussektori virtuaalsel konverentsil „Ehitus 2022+: E-horisont” toimus ehituse aastaauhindade gala, kus MKM, erialaliidud ja Digitaalehituse klaster andsid üle 2021. aasta auhinnad. Digiehituse tulevikutegija tiitli sai Tallinna Tehnikaülikoolist Kerdo Kütt oma magistritöö eest. Aasta nooreks ehitusinseneriks valiti Tehnikaülikooli liginullenergia hoonete uurimisrühma spetsialist Martin Talvik.

Kerdo Kütt
Kerdo Kütt. Foto: Raigo Pajula

Digiehituse tulevikutegija tiitli sai Kerdo Kütt oma magistritöö eest „Hoonete betooni 3D printimise kasutusvõimaluste, eeliste ja piirangute analüüs“. Tiitli pani välja Digitaalehituse klaster.

Betooni 3D printimine on uus ja kiiresti arenev valdkond. Kerdo kaardistab ja analüüsib hoonete betooni 3D printimise kasutusvõimalusi, eeliseid ja piiranguid, pakkudes muuhulgas välja maja seinte printimise alternatiivsed võimalused, et muuta ehitamise protsess efektiivsemaks. Lõputöö retsensent Aivars Alt leiab, et tänu läbiviidud võrdlusanalüüsile Eestis asuva objekti näitel, on pakutud lahendused nii soojatehniliselt kui ka maksumuse osas realistlikud. Žürii hinnangul on lõputöö terviklik ning analüüsib valitud uurimisteemat kriitiliselt.

Martin Talvik
Martin Talviku tunnustamine konverentsil „Ehitus 2022+: E-horisont”

Aasta noore ehitusinseneri tiitli sai Tallinna Tehnikaülikooli liginullenergia hoonete uurimisrühma spetsialist ja Rotermanni Ajamaja tööjuht Nordecon AS-is Martin Talvik. Tiitli pani välja Eesti Ehitusinseneride Liit.

Rotermanni Ajamaja teise ja kolmanda korruse väljaehitamisel tuli Martinil arvestada muinsuskaitsealusele hoonele seatud tingimustega, sobitades need rahvusvahelise rentniku soovidega ning sisearhitektuuriliste lahendustega. Edukalt tööd tehes suutis Martin 2021. aastal lõpetada Tallinna Tehnikaülikooli cum laude mehena, kelle peale saab alati kindel olla. Kui Martin lubab, siis Martin ka teeb!

Kahjuks ei saanud Martin auhinna üleandmise tseremoonial osaleda, kuna osales samal ajal õppekogunemisel Okas.

Loe lähemalt