Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) on liitunud rahvusvahelise projektiga, mille eesmärk on täiendada üliõpilaste oskusi veebipõhiste rakenduste välkarendamise valdkonnas. See aitab laiendada üliõpilaste karjäärivõimalusi, töötades välja baas- ja jätkukursuse rakenduste välearendamiseks (RAD) keskendudes Oracle APEX-tehnoloogiale ja  rõhutades veebi- ja mobiilirakenduste kiiret arengut. Kursused töötatakse välja tihedas koostöös ettevõtetega.

Kaks naist istuvad arvuti taga ja suhtlevad.
TalTechi tudengid omandavad projekti raames teadmisi ja praktilisi oskusi andmetega varundatud veebirakenduste arendamiseks ning saavad seeläbi laiendada oma tulevasi karjäärivõimalusi.

Alates projekti algusest on Oracle Academy spetsialistid koolitanud igast partnerülikoolist grupi õppejõude, kes omandatud ja olemasolevate teadmiste põhjal loovad kaks kursusemoodulit mahus 3EAP veebipõhiste rakenduste arendamise õpetamiseks Oracle APEX'i abil. Uued kursuse moodulid lülitatakse kõigi partnerülikoolide õppekavadesse. TalTechis pakutakse kursusi peamiselt infotehnoloogia teaduskonna üliõpilastele, kuid mitte ainult. Üliõpilased omandavad teadmisi ja praktilisi oskusi andmetega varundatud veebirakenduste arendamiseks ning saavad seeläbi laiendada oma tulevasi karjäärivõimalusi.

Projekti raames on kavandatud ka mitmeid võrgustike loomise üritusi ettevõtetega, sealhulgas 2024. aastal VILNIUS TECH poolt korraldatav rahvusvaheline projektile pühendatud konverents, millest võtavad osa partnerülikoolide ja teiste riikide üliõpilased, õppejõud, teadurid ja äriesindajad.

Erasmus+ projekt RAD-Skills „Rakenduste kiirarenduse (RAD) oskuste kasutamine tööalase konkurentsivõime ja innovatsiooni katalüsaatorina (KA220-HED Embracing rapid application development (RAD) skills opportunity as a catalyst for employability and innovation)“ käivitati Vilniuse Gediminase Tehnikaülikoolis (VILNIUS TECH) koos Oracle'i ja 4 Euroopa ülikooliga: Dublini Tehnikaülikool (TU Dublin, Iirimaa), Tallinna Tehnikaülikool (TalTech, Eesti), Riia Tehnikaülikool (RTU, Läti) ja Rijeka Ülikool (UNIRI/EFRI, Horvaatia).

Projekti koordinaator on prof. Diana Kalibatiene (Vilniuse Gediminase Tehnikaülikool, VILNIUS TECH, Vilnius, Leedu) ja TalTechis juhib projekti valitud kaasprofessor Tarmo Robal.

Loe projekti kohta ETIS-est

Rad Skills logo 2

Laeb infot...