Merit Kindsigo juhib lisaks TalTechi Kuressaare kolležile ka sügisel alustava uue bakalaureusekava kestlikud sinimajanduse tehnoloogiad programmi. Merit rääkis õpihimulisele TalTechi kommunikatsioonijuhile Sulev Ollile, mis mineviku- või tulevikuala va sinimajandus on.
Õppima on oodatud kõik, kes tunnevad sidet mere ja veega, hoolivad ümbrusest ja keskkonnast. Mõtlevad, mis planeedil Maa toimub ja on valmis hüppama tundmatusse - nägema seda, mida veel ei nähta; tegema seda, mida veel ei tehta; välja mõtlema uusi lahendusi ja tehnoloogiaid. Kuula ja saa teada:
- kas meretuulepargi all võiks olla vetika- või karbikasvandus?
- kas sinimajanduse spetsialistil on tööd ainult vee sees või peal?
- kui tihti on üliõpilasel Kuressaarde asja?
- kuidas õppimise ajal majutus korraldatud on?
- tegemist ei ole rakenduskõrgharidusega - kui praktiline õpe on?
- kas toimub öppe- või õppetöö?
- kas ikka ülikoolivorm ka on?
Sinimajandus hõlmab rannikuturismi, meretransporti ja sadamaid, taastuvenergeetikat, vesiviljelust ja merekeskkonda kui ökosüsteemi. Kiirelt arenev sektoriteülene majandusvaldkond kätkeb endas palju kriitilisi, kompleksseid, alles lahendamist ootavaid probleeme, mis vajavad teaduspõhist lähenemist. Õppekava valmistab ette laiapõhjaliste teadmistega spetsialiste, kes mõistavad nii jätkusuutlikke arengutrende, ärimudeleid ja tehnoloogiaid kui õiguslikku roheregulatsiooni.
Kui soovid rohkem teada saada, kuula palun podcasti, loe eriala kohta täpsemalt, tee valiku kinnitamiseks TalTechi erialatest ja astu sisse!