Just seda soovitab TalTechi podcast’i külaline, majandusteaduskonna vilistlane Kristjan Tamla, meenutades saates nii oma tudengipõlve kui karjäärikäike.
Kristjani karjäär on alles poole peal, kuid siiani väga põnev nii avaliku- kui erasektoris. Noore analüütikuna Rahandusministeeriumis sai ta valmistada ette meie liitumist Euroopa Liiduga. Hiljem töötas pikki aastaid Swedbankis ja täna juhib EfTEN Capitali jaeärisuunda. Selle kõige alguseks sai aga majandusteaduse erialale õppima asumine 1995. aastal Tallinna Tehnikaülikoolis. „Sel ajal oli elu pidevas muutuses, läksime ühest süsteemist üle teise. Eriti suures muutuses oli kõik, mis seondub majandusega. 50 aastat oli siin plaanimajandus ja siis järsku tuli hakata harrastama turumajandust. Miks ma majandusteaduskonda astusin? Uudishimust ja huvist nende muutuste ja uue elukorralduse vastu. Tundus, et, et majandus oli midagi sellist, mis seisis nende muutuste epitsentris,“ räägib saates Kristjan. Ta meenutab, et toona astuti ühte suurde majandusteaduskonda ja enne hilisemat spetsialiseerumist võis esimesel kursusel ühes loengus koos olla umbes 170-180 üliõpilast.
Seekordse TalTechi podcast’i peategelane valis aastaid tagasi hetkel rahvamajanduse eriala, millest tänaseks on välja kasvanud rakenduslik majandusteadus, millest saates juttu tehakse. Veel räägitakse tudengielust, sõprusest, mille võib leida koolist kogu eluks, ka majandusvabadusest ja majanduse üle reguleerimisest ning paljust muust. Sellestki, et ülikooli valimisel soovitab Kristjan lähtuda õppekava sisust, mõeldes, milliseid võimalusi saadavad teadmised sulle tulevikus annavad ja vaadata vähem hoone fassaadi, mille taustal nelja aasta pärast tore lõpupilti teha.
Kuula podcast'i ja leia eriala kogu eluks!