Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogu koostöös teiste kõrgkoolide raamatukoguga alustas teadusettekannete kogumise kampaania „Esine kogu maailmale!“, et säilitada need teadusandmete repositooriumis TalTechData.

See on uuema akadeemilise pärandi kogumise ja säilitamise järgmine etapp. Esimeses etapis koguti teaduspostreid.

Ettekanne on tänapäeva teaduskommunikatsiooni lahutamatu osa ja see on kindlasti säilitamist vääriv akadeemiline pärand.  Neid arhiivis säilitades saab olla kindlad, et nii teadlastel, tudengitel kui ka kõikidel teistel huvilistel on ettekannetele ligipääs ka tulevikus.

Ettekandefaili repositooriumisse lisamine on väga lihtne: tuleb lisada peamised metaandmed ning üles laadida ettekande fail. Kõik üles laetud ettekanded saavad DOI ehk püsiviite, mis lihtsustab edaspidi nende kasutamist ning viitamist, ettekandele saab valida sobiva CC litsentsi.

Teadusettekannete kogumise kampaaniaga on liitunud ka Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli ja Tallinna Ülikooli raamatukogud, et repositooriumitesse jõuaks võimalikult paljude Eestis tegutsevate teadlaste ja doktorantide materjalid.

TalTechi raamatukogu loodab, et algatusest saab hea tava ja pärast konverentse jõuavad ettekanded TalTechData repositooriumisse.

Lisage oma ettekanne või ettekanded TalTechDatasse juba täna!

Raamatukogu jätkab ka teaduspostrite  kogumist.

Küsimuste korral võtke julgesti ühendust:

Janelle Kirss,  andmehalduse peabibliograaf,  janelle.kirss@taltech.ee