Tallinna Tehnikaülikool

Optibet võrkpalli naiste Balti Liiga tänavuse hooaja Final 4 turniiri korraldusõigus usaldati sel aastal Tallinna Tehnikaülikoolile. Usaldust õigustati parimal moel: 25.-26. veebruaril TalTechi Spordihoones toimunud mängud ei jätnud ka kõige spordikaugemat inimest külmaks.

Võrkpall naised 2023

Naiste võrkpalli Balti liiga Final Fouri esimeses poolfinaalis kohtusid põhiturniiril 2. koha saanud TalTech/Tradehouse ja koht tagapool lõpetanud Leedu klubi Kaunas-VDU. Peaaegu täismaja ees mängitud kohtumises jätkus närvikõdi viimaste hetkedeni. Mängu neli esimest geimi mängiti punkt-punktis. Neljanda geimi lõpus sai koduvõistkond TalTech/Tradehouse seisul 24:21 võimaluse minna lööma matšpalli, kuid Kaunase neidude erakordselt tugev närvikava võimaldas neil viia mängu viiendasse geimi. Otsustavas geimis TalTech/Tradehouse kahjuks enam Kaunase neidude vastu ei saanud ning pidi kaotusega 2:3 leppima järgmisel päeval peetud pronksikohtumisega.

TalTech/Tradehouse
Ka rasketel hetkedel suutsid neiud koos püsida

Final 4 turniiri teises poolfinaalis kohtusid omavahel leedukate Jonava ”Aušrine” ning lätlaste Riia Võrkpallikool/LU. Lätlannade 2:0 edu järel tundus, et asi on otsustatud. Kuid siis pidu alles algas: bussidega kohale sõitnud Läti ning Leedu fännide ees suutsid leedulannad võita läbi väga suurte raskuste, aga ka tänu uskumatult õnnelikele olukordadele kaks järgmist geimi. Sarnaselt TalTechi neidudele ei suutnud ka lätlannad aru saada, mis õieti juhtus ning pidid vastu võtma kaotuse, mis viis neid TalTech/Tradehouse vastu pronksikohtumisele.

Pühapäeval läksid TalTech/Tradehouse ning Riia Võrkpallikool/LU omavahel vastamisi lohutusmedali nimel. Tundus, et kogenud TalTechi naiskond on kaotusest taastunud, aga mäng jõudis taaskord viiendasse geimi. Seal suutsid Läti võrkpallurid külmemad närvi hoida ning viisid seisuga 3:2 kaasa hinnalised pronksmedalid.

Kuld- ja hõbemedalid jagati sel aastal vaid leedulannade vahel. Kõva Leedu melu ja möllu keskel suutis oma tahtmise maksma panna Kaunas/VDU ning lasi konfetikahurite ja Queeni ”We are the champions´i” saatel end meistriks kroonida.

Balti Liigat mängisid ka TalTechi mehed

Meeste Balti liigas kohtus Selver/TalTech Pärnu Võrkpalliklubiga. Pärnakad olid avamängus saanud 3:1 võidu, mis tähendas, et TalTech vajas ainuüksi kuldse geimi mängimiseks kas 3:0 või 3:1 võitu. TalTechi spordihoones kuulus aga ülimalt kindel 3:0 (25:20; 25:19; 25:16) võit koduvõistkonnale. Nii otsustati edasipääs finaalturniirile kuldse geimiga.

Kuldses geimis olid pärnakad kui fööniksid tuhast tõusnud ning võtsid kohe esimesest punktist initsiatiivi enda kätte. Kuigi vahepeal juhtisid pärnakad 13:8, siis suutis Selver/TalTech natuke pinget üles kruvida, jõudes pärnakatest ühe punkti kaugusele - 14:13. Kuid kirss jäi tordile siiski panemata ja Pärnu Võrkpalliklubi viis end Balti Liiga Final 4 finaalturniirile. Aga emotsioon erakordsest – ja erakordselt pingelisest – võrkpallipeost jääb.