“Prototüübid inimkonnale” (Prototypes for Humanity) on iga-aastane Dubais toimuv teadusinnovatsiooni sündmus, mis toob kokku akadeemia, investorid ja rahvusvahelised otsustajad, andes noortele teadlastele võimaluse oma saavutusi avalikkusele tutvustada. Tänavune sündmus toimus rahvusvahelise kliimakonverentsi COP28 raames ning sellega seoses osales seal ka rekordarv kliimaga seotud tehnoloogilisi lahendusi.

Lõppvõistlusele valiti 3000 avalduse hulgast vaid 100 silmapaistvamat projekti 92st ülikoolist üle maailma. Nende seas ka TalTechi doktorandi ja nooremteaduri Abiodun Emmanuel Onile, üliõpilase Maksim Kiselovi, prof. Eduard Petlenkovi ja prof. Juri Belikovi projekt Powergrid+.
“Me püüdsime seal potentsiaalsete investorite tähelepanu, teiste seas ka rahvusvahelised suurettevõtted ja valitsusasutused, kes on valmis panustama meie prototüübi edasi arendamisesse. Lisaks saime head nõu, kuidas lahendust tehniliselt täiustada ja sellega turule minna,” kirjeldas Abiodun Emmanuel Onile.
Abiodun Emmanuel Onile doktoritööl põhinev projekt pakub välja tehisintellektil põhineva digitaalsete kaksikute rakenduse elektri andurivabaks ja efektiivseks haldamiseks erinevate tarbijate jaoks. Powergrid+ rakendus suudab ennustada energiatarbimist ning pakkuda tõhusaid lahendusi energia säästmiseks. Erinevalt teistest rakendustest hõlmavad Powergrid+ funktsioonid ka e-kaubanduse soovitusi, laiendatud reaalsuse skeeme ja täiustatud algoritme, mis võimaldavad energiatõhusamat juhtimist ja kasutajate jätkusuutlikumat käitumist.
“Meie järgmine suurem eesmärk on liikuda praegusest laboratoorsest prototüübist päris veebi- ja Androidi-põhise rakenduseni,” ütleb Abiodun Emmanuel Onile lootuses ära kasutada “Prototüübid inimkonnale” esitlusmessil kogutud kontakte.
Loe Powergrid+ projekti kohta lähemalt:
