15. detsembril autasustati 2021. aasta parimaid üliõpilaste teadustöid. Riiklikud preemiad anti välja kolmel õppeastmel ja kuues teadusvaldkonnas.

Parimad tudengid teadustöö konkursil

Tallinna Tehnikaülikooli tudengeid tunnustati kõikides õppeastmetes.

Preemiad loodusteadustes

Rakenduskõrgharidus- ja bakalaureuseõppe üliõpilaste astmes:

• 3. preemia (320 eurot) Helen Paisile konkursitöö „Taastuva diislikütuse sisalduse määramine fossiilses diislikütuses tuumamagnetresonantsspektroskoopiaga“ eest.

Magistriõppe üliõpilaste astmes märgiti ära:

• Anett Kuldma konkursitöö „Süsiniku ja lämmastiku isotoopsuhete analüüs: parima eeltöötlusmeetodi valimine ja selle testimine paleolimnoloogilises uuringus Ähijärve näitel“;
  • Andra Moistuse konkursitöö „BDNF geeni uute regulaatorite tuvastamine“.

Doktoriõppe üliõpilaste astmes:

3. preemia (700 eurot) Ali Saffarshamshirgarile  konkursitöö „Hierarhiliselt struktureeritud funktsionaalsed keraamilised komposiidid grafeenlisandiga nanokiududega“ eest.

Preemiad tehnika ja tehnoloogia valdkonnas

Rakenduskõrgharidus- ja bakalaureuseõppe üliõpilaste astmes:

1. preemia (960 eurot) Rainer Kelkile konkursitöö „Kooriumi termohüdraulika numbriline analüüs väikese moodulreaktori surveanumas“ eest;

3. preemia (320 eurot) Hardi Tambetsile konkursitöö „Manuaalfreespingi ümberehitus arvprogrammjuhitavaks freespingiks“ eest.

Ära märgiti:

• Katarina Kaleininkase konkursitöö „CdZnS puhverkihi sadestusprotsessi uurimine Cu2ZnSnS4 monoterakiht päikesepatareidele“;
  • Anna Navolotskaia konkursitöö „TTÜ100 satelliidi reaktsiooniratta PID-regulaatori häälestamine“.

Magistriõppe üliõpilaste astmes:

1. preemia (1600 eurot) Christopher-Robin Raitviirile konkursitöö „Ehituslubade BIM-põhise menetlusprotsessi väljatöötamine Tallinna linna näitel“ eest;

2. preemia (1300 eurot) Jane Liise Nurkile konkursitöö „Liimide mõju inseneripuidust konstruktsioonide tulepüsivusele“ eest;

3. preemia (700 eurot) Siim Düünale konkursitöö „SOAP-i ja GraphQL-i võrdlus X-tee näitel“ eest.

Doktoriõppe üliõpilaste astmes:

1. preemia (1600 eurot) Bilal Asadile  konkursitöö „Kolmefaasilise lühisrootoriga asünkroonmootori matemaatiline modelleerimine ning lähtuv rikkediagnostiline signaalitöötlus“ eest.

Ära märgiti:

Siret Malmbergi konkursitöö „Elektrilise kaksikkihi kondensaatori elektrokedratud nanostruktuursete elektroodide arendus“;

Eero Tuhkaneni konkursitöö „Sissefreesitud terasplaadiga naagelliited ristkihtliimpuidust jäikusseintes“.

Preemiad sotsiaalteaduste valdkonnas

Rakenduskõrgharidusõppe ja bakalaureuseõppe üliõpilaste astmes märgiti ära:

• Walter Armuliku konkursitöö „Eesti ja Soome avaliku ja erasektori töötajate töörahulolu analüüs“.

Doktoriõppe üliõpilaste astmes märgiti ära:

• Natalia Levenko konkursitöö „Ebakindlus ja mõõtmine makroökonoomikas“.

Eesti Teaduste Akadeemia presidendi II eripreemia ebatraditsioonilise üliõpilastöö eest“ (πx500=1570,80 eurot):

• Mart Ratasele konkursitöö „Mittelineaarse lainelevi numbriline analüüs“ eest.

Sotsiaalministeeriumi eripreemia:

• magistriõppe üliõpilasele (900 eurot) Pauline Kommerile konkursitöö „Mittesobituvuse uurimine Eesti tööturu andmetel“ eest.

Muinsuskaitseameti kultuuripärandi valdkonna eripreemia:

• magistriõppe üliõpilasele (500 eurot) Saamuel Rammole konkursitöö „Kohanev arhitektuur Põhja-Eesti pärandihoidla näitel“ eest.

Kapten Uno Lauri Merekultuuri Sihtasutuse eripreemia:

• magistriõppe üliõpilasele (1000 eurot) Tauri Roosipuule konkursitöö „Parvlaeva Estonia huku varasemate uurimistulemuste võrdlus seoses uute asjaoludega“ eest;
  • ära märgiti (500 eurot) magistriõppe üliõpilase Jaanus Urbi konkursitöö „Kahe vabadusastmega mobiilne maandumisplatvorm laevale PVL101 „Kindral Kurvits““.

Tänukirjad konkursil I preemia pälvinud teadustööde juhendajatele:

• Dmitri Nešumajevile Rainer Kelki konkursitöö „Kooriumi termohüdraulika numbriline analüüs väikese moodulreaktori surveanumas“ juhendamise eest;
  • Irene Lillele  Christopher-Robin Raitviiri konkursitöö „Ehituslubade BIM-põhise menetlusprotsessi valjatöötamine Tallinna linna näitel“ juhendamise eest;
  • Toomas Vaimannile Bilal Asadi konkursitöö „Kolmefaasilise lühisrootoriga sünkroonmootori matemaatiline modelleerimine ning lähtuv rikkediagnostiline signaalitöötlus“ juhendamise eest.

Tekst põhineb ETAGi uudisel.