Oktoobri alguses selgusid Rae riigigümnaasiumi ja spordihoone arhitektuurivõistluse tulemused. Konkursil sai 2. koha töö nimega “Origami”, mille autoriteks on TalTechi õppejõud professor Jaan Kuusemets ja arhitektuuri lõpukursuse tudengid Anna Solts, Saamuel Rammo ja Allar Esko ning arhitekt Erko Luhaaru.

Võistlustöö Origami

Rae riigigümnaasiumi koolihoone on planeeritud kuni 540 õpilasele ning 36-54 õpetajale ja muule personalile. Hooned kavandatakse ja ehitatakse etapiliselt. Esimeses etapis ehitatakse õppehoone 360 õpilasele, välialad ning spordihoone. Teises etapis rajatakse õppehoone juurdeehitus lisaks 180 õpilasele. Planeeritava riigigümnaasiumi õppehoone eeldatav suletud netopind on ca 4020 m², spordihoone suletud netopind on ca 2100 m².

Riigi Kinnisvara, Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Arhitektide Liit korraldasid Rae riigigümnaasiumi (Aruküla tee 22) ja spordihoone arhitektuurivõistluse (Talli tn 2), mille võitis KOKO arhitektid ideekavandiga „Lennuk“.

Rohkem infot