Tallinna Tehnikaülikool

Tehnikaülikoolis on käimas lõpetamised ning näiteks Daniil Valme ja Diana Belolipetskaja inseneriteaduskonnast projekteerisid ning ehitasid valmis roomikroboti, mis suudab ületada ka takistusi. Vaata videot SIIT.

Roomikrobot murul

Roomikrobotit saab tulevikus modifitseerida näiteks päästerobotite, tankide või muu raske- ja militaartehnika liikuma panemisel.

Prototüübi valmimisel oli kasutusel 5 plastiprinterit ja printimine kestis kokku üle 150 tunni, kasutati Stratasys-i tütarfirma GrabCADi poolt kevadel inseneriteaduskonnale annetatud 3D plastiprintereid.

Daniil Valme (tootearenduse ja robootika eriala) ning Diana Belolipetskaja (elektroenergeetika ja mehhatroonika õppeprogramm) loodud roomikroboti loomist juhendasid mitmed TalTechi inseneriteadlased: Heiko Pikner, Anton Rassõlkin ning Kristjan Pütsep.

Roomikroboti loomisel rakendasid noored insenerid ülikoolis õpitut praktilises insenerlikus loometegevuses.

Professor Anton Rassõlkini kinnitusel on loodud robot hea näide kahe eriala ja kahe instituudi – mehaanika ja tööstustehnika ning elektroenergeetika ja mehhatroonika instituutide koostööst, kus õppekavade erinevad aspektid on rakendatud ühise nutika lahenduse loomiseks.