Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) esitleb uhkusega tipptasemel mikrotehast, kus saab valmistada ülerõivaid, samuti militaartooteid ja intelligentseid tekstiilitooteid.

Laboris saab tooteid valmistada väikestes, arendus-, teadus- ja õppetööks sobivates kogustes.

Laborisse on oodatud ka ettevõtjad ning tootearendajad, sest TalTechi teadlased pakuvad partnerlust arendusprojektides ning materjaliuuringutes, tellida saab ka täiendkoolitusi ning loomulikult teha ka erinevaid katseid.

Näiteks saavad uuenenud laboris nii teadlased, üliõpilased kui ka TalTechi koostööpartnerid uurida, kuidas käituvad materjalid pesemisel, hõõrumisel ning venitamisel. Samuti saab testida tekstiilide värvipüsivust ja veehülgavust, samuti katsetada kangaste topilisust ning õhuläbilaskvust. Määrata saab ka ph-d, mis näitab, kas materjal võib nahka ärritada, testida saab materjalide tugevust ja koostist, teha tekstiilide kiulise koostise analüüse.

TalTechi materjaliteadlaste masinapark on täienenud näiteks laserlõikuri, tekstiiliprinteri ja tikkimismasinaga, mis võimaldavad kõige kaasaegsemal moel erinevaid materjale viimistleda ning töödelda.

Labori uuendamist on kaasrahastatud Euroopa Regionaalarengufondist.

Meediapäringud
Krõõt Nõges, TalTechi pressiesindaja, kroot.noges@taltech.ee, 5303 6163