Tallinna Tehnikaülikooli inseneriteaduskonnas sel aastal doktoritööd kaitsnud Raigo Uukkivi alustab 1. detsembril tööd maksu- ja tolliameti (MTA) peadirektorina.

Raigo Uukkivi

Seni rahandusministeeriumi asekantslerina töötanud Uukkivi valiti ametisse avalikul konkursil. Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus ütles pressiteate vahendusel, et tal on hea meel, et maksu- ja tolliamet saab juhi, kes on rahandusministeeriumis tõestanud ennast digitaliseerimise ja mitmete uuenduste läbiviijana. "Maksu- ja tolliameti teenuseid kasutatakse väga laialdaselt just e-kanalites, seda võimaldavad infotehnoloogilised lahendused on ärikriitilised ning nende toimimine ja arendamine vajab olulist tähelepanu," ütles Raigo Uukkivi meedia vahendusel.

Rahandusministeeriumi halduspoliitika asekantslerina on Uukkivi töötanud alates 2017. aastast. Ta on ka AS-i Eesti Energia nõukogu liige ja strateegiakomitee esimees, AS-i Tallinna Sadam nõukogu liige ja auditikomitee liige. Aastatel 2008-2017 juhtis Uukkivi tehnilise järelevalve ametit, mis tegeleb turukorralduse ja järelevalvega paljudes ettevõtlusvaldkondades.

Tema Tallinna Tehnikaülikoolis 2021. aastal kaitstud doktoritöö „Võrguettevõtete majandusliku regulatsiooni tulemuslikkus Eestis“  eesmärk oli selgitada empiirilisel alusel välja võrgutööstuste majandusliku regulatsiooni tulemuslikkus Eesti näitel. Pärast doktorikraadi kaitsmist asus Uukkivi ennast täiendama TalTechi ärirahanduse ja majandusarvestuse magistriõppes.