Maailmatasemel teadus- ja tehnoloogiamahukate ettevõtete sünniks ja kasvuks just Eestis peab riigi fookus olema seatud eelkõige inimestele, sealhulgas rahvusvahelistele talentidele, arvab Startup Estonia juht ja TalTechi magister Eve Peeterson.

Eestis on majanduslangus ja tööpuudus süveneb. Samal ajal on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium koostanud pikaajalise majanduspoliitika plaani, mille visioon näeb ette Eesti majanduse kahekordistamist aastaks 2035.
Trialoog uuris ettevõtluses tegutsevatelt ja ühiskonnas aktiivsetelt TalTechi vilistlastelt, kuidas turgutada Eesti majanduskasvu – või kas peaks majanduskasv üldse olema omaette eesmärk? Äkki on olulisem kestlik areng – leida tasakaal planeedi piiratud ökoloogiliste ressursside ja inimestele heaolu loomise vahel? Ning milline võiks olla teadlaste roll majanduskasvu ergutamisel?
„Hetkeliselt võib ju majanduse nö steroide täis pumbata, kuid kui selle käigus hävineb kogu seda toitev ökosüsteem, on edu väga lühiajaline ja vastutustundetu. Kahjuks on inimene enda loodud mugavuste ori – kultuuri ja hoiakute muutmine nõuab aega ja vaeva ning ma tõsiselt loodan, et loodusel on meie jaoks varuks veel niipalju kannatust, et inimkonna teadvuse hüpe ära oodata,“ leidis Startup Estonia juht.