Jaan Kekišev lõpetas 2012. aastal logistika bakalauruseõppe cum laude, omandas magistrikraadi Chalmersi tehnikaülikoolis ja töötas Stockholmis juhtimiskonsultandina. Nüüdseks on ta tagasi Eestis ja töötab meditsiinitehnoloogia ettevõtte Optofluid Technologies operatiivjuhina.

Jaan Kekišev

Mis on äris inimese kõige tähtsam oskus või iseloomuomadus?

Õppimisvõime, emotsionaalne intelligentsus ja sellega tugevalt kaasas käiv kommunikatsioonioskus.

Õppimisvõime on vajalik oskus läbi karjääri. See on kriitilise tähtsusega oskus mitte ainult indiviidi, aga ka kogu organisatsiooni jaoks. Meid ümbritsev keskkond on pidevalt muutuv ja inimesi ning organisatsioone, kes suudavad läbi pideva arenemise oma väärtuspakkumist kasvatada, saadab edu suurema tõenäosusega.

Lisaks muutub meid ümbritsev keskkond pidevalt komplekssemaks. See tähendab ka seda, et aina suurem on vajadus spetsialiseerumise järele. Sellises keskkonnas on väga raske üksinda probleeme lahendada, seega aina tähtsam ja tähtsam on oskus koostööd teha. Kriitilise tähtsusega on oskus koondada erinevate kompetentsidega inimesi töötama ühtse eesmärgi nimel. Vähemtähtis ei ole ka oskus enda visiooni ja väärtuspakkumise mõistetavaks tegemine klientidele. Kõrge emotsionaalne intelligentsus võib olla selliste ülesannete täitmise juures suureks abiks.

Arvestades turbokiirust tehnoloogia arengus: kui kiiresti haridus aegub?

Mina väärtustan rohkem aktiivselt ülikoolis käimisega kaasnevat õppimisvõime ja mõtlemisoskuse arenemist kui saadavaid faktilisi teadmisi. Sellised oskused on aegumatud.

Miks Sa selle eriala valisid?

Mulle pakkus väga huvi majandus, aga tundsin, et tahaksin saada lisaks mingit spetsialiseerumist. Õppekavasid kõrvutades mõistsin, et logistikat õppides saan kätte kõik peamised majanduse ained ning lisaväärtusena ka spetsiifilisemad logistikateadmised. Kuigi ma pole pärast ülikooli lõpetamist otseselt logistika alal töötanud, ei kahetse ma seda otsust.

Mis on sinu kõige olulisem soovitus tulevasele tudengile?

Õppimise kõrval võta aktiivselt osa tudengielust. Kontaktivõrgustik, mis sa tudengipõlves luua saad, on kulda väärt!

Kas sulle meeldiks olla spetsialist, kes tulevikus saaks suunduda erinevatesse ärivaldkondadesse ning on ladunud endale tugeva baasi, et oma õlgadele võtta ka juhi vastutus? Siis uuri lähemalt, mida ärinduse erialal õpetatakse ning kes sinust saab: www.taltech.ee/arindus. Sisseastumisavalduse saad SAISis esitada juba täna.