Tallinna Tehnikaülikool

ETS Nord tootearendusosakonna arendusgrupi juhi Timo Oleski jaoks tuli erialavalik loomulikult, aga TalTechis õppimine nõudis nõrga reaalainete tausta tõttu palju pingutamist. Ent lõpuks olid kõige meeldejäävamad õppeained just need, mis alguses kõige keerulisemad tundusid. Oma ülikooli kogemusest ja tänasest koostööst rääkis ta Ehituslehele.

Timo Olesk
Timo Olesk. Foto: ETS Nord

Olesk tunnistas, et eriala valis ta enda jaoks juba 12-aastaselt. Tema jaoks oli TalTechis käimine esimesed kolm aastat suureks väljakutseks ja ei saa öelda, et ta seda perioodi kuidagi eriliselt nautis. "Kui hakkasid tulema erialaained, siis läks elu pisut lõbusamaks. Kui rääkida hinnetest, siis need ei olnud mul kolmel esimesel aastal kuigi hinded, päris paljude ainetega sain nibin-nabin läbi, kuid erialaainetega läks asi paremaks. Lõputöö osa mulle juba väga meeldis ja enda hinnangul sain kokku ka päris hea lõputöö," leidis ta.

Olesk tunneb inseneriõppe juures puudust psühholoogia käsitlemisest. "Inseneeria valdkonnas võib see esmapilgul tunduda kauge ja arusaamatu, kuid see on teema, millega me puutume igapäevaselt kokku. Oled sa projekteerija, poemüüja või tippjuht — kogu suhtluse taga on psühholoogia. Minu hinnangul oleks oluline tudengitele sellist kursust pakkuda". 

Mis aga puudutab ülikooliga koostööd, siis seda teeb ta tänaseni. "Ülikooliga hoiame suhet üsna tihedalt, just enda eriala õppetooliga. Ühiseid projekte on mitmeid ja küsime ka vastastikust nõu. Esimese kursuse tudengid külastavad meid igal sügisel, lisaks oleme ehitamas Eestis ainukest ja ka maailmas üsna haruldast müramõõdistuslaborit. Läbi labori tiheneb meie koostöö kindlasti veelgi. Mitmete ülikoolikaaslastega töötame koos ühes kontoris, lisaks suhtleme enda eriala kursusekaaslastega tööalaselt pea igal nädalal".

Loe lähemalt Oleski kogemusest ja mõtetest Ehituslehe intervjuus