TalTechi majandusmaja fuajees avatakse 30. jaanuaril maapõueressursside teemaline näitus, mis tutvustab universumi, metallide  ja mineraalide teket. Ühtlasi kuulutatakse välja koolinoortele mõeldud programeerimise konkurss „Loo mobiilimäng“.

TalTechi geoloogia instituut ja TalTechi muuseum on loonud koostöös viie riigi ülikoolide ja teadusasutustega interaktiivse näituse „Mineraalid-superstaarid! Maa alt koju“, mis pakub nii tudengitele kui kooliõpilastele praktilist kogemust ja põnevat avastamisrõõmu maateadustest. Kui muidu saab näitustel mineraale ja kivimeid vaadata klaasi tagant, siis TalTechis saab eksponaate lähedalt vaadata ja katsuda.

Kolmes näituseruumis saavad külastajad avastada, kuidas universum ja elemendid tekkisid. Terve köögitäis argieluesemeid annab aimu, kuidas on metallid ja mineraalid on igapäevaelus kasutust leidnud ja mis materjale tuleb tarbeesemete tootmiseks meie maapõuest välja tuua.

Näitus avatakse 30. jaanuaril algusega kell 13.

Picture of the exhibition.

Avamisel kuulutatakse tehnikahuvilistele noortele välja konkurss, mille eesmärk on luua mobiilimäng. Kõik mängu loomiseks vajalikud teadmised saab näituselt. Mänge saab esitada 30. aprillini 2020. Konkursi kohta saab lähemalt lugeda taltech.ee/loo-oma-mobiilimang

Gümnaasiumiastme klassidel on võimalus näituse külastusele juurde tellida tasuta töötubasid, kus saab põnevaid teadmisi geoloogiast ja mäendusest.

Näituse loomisesse panustasid Lorraine’i Ülikool Prantsusmaalt, FCT-Universidade Nova de Lisboa Portugalist, Tšehhi Geoloogiateenistus, Oulu Ülikool Soomest ning Tallinna Tehnikaülikooli muuseum ja geoloogia instituut.

Maapõue saladustega saab tutvust teha TalTechi majandusmaja fuajees (Akadeemia tee 3) maikuu keskpaigani. Pärast seda liigub rändnäitus teistesse Euroopa riikidesse.

Näituse loomist rahastab Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) toormaterjalide innovatsioonivõrgustik EIT RAW MATERIALS Euroopa projekti TravelEx raames, mille eesmärk on tõsta teadlikkust maavaradest ja nende väärtustest.