Tallinna Tehnikaülikool

TalTech hakkab juhtima digitaalkaksikute arendamist ja rakendamist Eestis, Lätis ja Leedus. Rahvusvaheline Digitaalse kaksiku konsortsium (Digital Twin Consortium, DTC) nimetas TalTechi Balti regiooni regionaalseks harujuhiks, et tugevdada koostööd tööstuse, teadusasutuste ja riigisektori vahel. Targa tööstuse fookustippkeskuse algatuse raames osales TalTechi 10-liikmeline delegatsioon SanFranciscos peetud DTC üritusel, mille käigus koostöö sündis.

TalTechi 10-liikmeline delegatsioon San Franciscos peetud DTC üritusel
TalTechi 10-liikmeline delegatsioon San Franciscos peetud DTC üritusel. Foto: TalTech

TalTech ja DTC teevad koostööd standardite loomisel, kasutusjuhtude väljatöötamisel, koolitusprogrammide arendamisel ning katseprojektide elluviimisel mitmes valdkonnas, sealhulgas targa linna lahendused, tootmine, energeetika ja merendus.

„Regionaalse juhi roll Digitaalse kaksiku konsortsiumis tähendab, et TalTechist saab digitaalkaksikute tehnoloogia keskus kogu Balti piirkonnas – olgu teemaks meditsiin, tööstus, linnaplaneerimine, kaitsetööstus või mõni muu valdkond,“ sõnas nooremprofessor Vladimir Kuts, kes juhib TalTechi initsiatiivi. „See positsioon toob meie juurde rohkem rahvusvahelist koostööd, uusi projekte ja valdkonna tipptegijaid meie sündmustele.“

DTC tehnoloogiajuht Dan Isaacs kinnitab: „TalTech on oma inseneriteaduse ja rakendusteaduste kompetentsiga ideaalne partner, et viia digitaalkaksikute kasutuselevõtt Balti regioonis uuele tasemele.“

Regionaalsed juhid DTC-s aitavad kasvatada teadlikkust digitaalkaksikute kasutamisest, korraldavad kohalikke üritusi ja toetavad praktilisi rakendusi kogu tehnoloogia elutsükli vältel. TalTech hakkab koostööd tegema ka teiste regiooni juhtpartneritega kogu maailmas.

Digitaalkaksik on tehnoloogia, mis võimaldab luua reaalsete süsteemide virtuaalseid koopiaid, et testida, analüüsida ja optimeerida nende toimimist. Selle tehnoloogia areng loob uusi võimalusi nii targemaks tootmiseks kui ka jätkusuutlikumaks linnakeskkonnaks.