Tallinna Tehnikaülikool

28. veebruaril Tartus toimunud Balti liiga finaalturniir kulmineerus TalTech/Tradehouse´i 3:0 (16, 18, 19) võiduga lõunanaabrite esiklubi Riia Võrkpalliklubi üle.

TalTechi võrgunaiskond võitis balti liiga

Kuigi mängus oli karikas, ei olnud mängijatel ka meelest läinud eelmise hooaja valus 2:3 kaotus finaalis just sellele samale klubile. Turniiri eel tiirlesid ümber Marko Meti juhendatava ülikooli võistkonna peade murepilved. Nimelt selgus, et mitmed naised on nakatunud COVID-19 viirusega ning kogu sats suunati isolatsiooni. Reedel selgunud analüüside tulemused kinnitasid, et turniiri favoriidiks kuulutatud naiskond saab Tartusse sõita, küll aga räsitud koosseisus.

Laupäevases poolfinaalis mindi vastamisi koduse konkurendi ja hilisema pronksmedalisti Tartu Ülikool/BigBankiga. Midagi juhuse hooleks ei jäetud ning kohtumine võeti kindlalt 3:0 (17, 15, 19). Praktiliselt esimest korda kandis liidrirolli hooaja vältel varumehena olnud 22-aastane Silvia Pertens, kes kasutas enda võimaluse ära ning tõi võistkonnale 15 punkti (+10). Identselt panustas ka ründekahur Kadi Kullerkann.

Pühapäevane finaalmäng Riia klubi vastu läks sarnases taktis eelneva päevaga. Avageimi alguses pidi naiskonna kapten ja temporündaja Mari Loorman lahkuma platsilt, kuna põlvevigastus ei lubanud jätkata. Tema asemel sekkus mängu nurgaründaja Maria Säästla. Erilist mõju see õnneks mängule ei tekitanud, kuna Pertensi rünnakute toel mindi kohtumist juhtima 11:8, mis peagi kasvas juba 16:9 eduks. Turvalist vahet hoiti lõpuni ning tasuks 25:16 geimivõit.

Teises geimis püsis mäng tasavägisena seisuni 12:12, misjärel tegi TalTech 10:2 spurdi. Läti pealinnaklubi sellest ei kosunud ning geim lõppes 25:18. Kolmandas geimis said lätlased hea mineku sisse, kuid lõpuks jõudsid hilisemad meistrid järele. Geimi keskel oli veel seis 14:13, kuid lõpuks viis Pertensi hea tegutsemine TalTechi 25:19 võiduni.

Sellega lõppes TalTech/Tradehouse´i kauaaegne Balti liiga tiitlijaht. Intervjuusid andes olid pisarais nii peatreener Marko Mett kui ka kapten Mari Loorman, kes mõlemad on seda karikat juba pikalt jahtinud.

Turniiri väärtuslikumaks mängijaks valiti TalTech/Tradehouse´i diagonaalründaja Kadi Kullerkann, kes panustas finaalis 16 punktiga (+11). Nette Peit tõi 12 silma (+6), Eliise Hollas 11(+10) ja Silvia Pertens 10 (+5). Naiskonnast jäid koroonaviiruse tõttu eemale Eliisa Peit ja Merilin Paalo.

Selle tiitliga on naiskond enda nimele kirjutanud seni mõlemad väljamängitavad karikad, Eesti karikavõistlused ja Balti liiga. Puudu on veel Eesti meistritiitel, mille jaht algab lähikuudel.