16. august on oluline päev Tallinna Tehnikaülikooli Kuressaare Kolledži juurde kavandatava Sinimajanduskeskuse käivitamise teel. Nimelt kutsus ülikooli rektor Tiit Land Kuressaarde kokku ettevõtluspartnerid ja omavalitsuse esindajad, et tutvustada kolledži visiooni, keskuse loomisega seotud algatusi ning edasise koostöö väljavaateid. Aru peetakse sinimajanduse valdkondade, sh keskkonna, meretööstuse ja meremajanduse teemadel.

Meri

Seminar „Tark meri“ algab keskkonnaminister Madis Kallase tervitus- ja rektor Tiit Landi avasõnadega. Pikemalt kõnelevad ülikooli Inseneriteaduskonna dekaan Fjodor Sergejev, Kuressaare Kolledži direktor Merit Kindsigo, aga ka Euroopa Komisjoni Teaduse ja Innovatsiooni Peadirektoraadi nõunik Tiit Jürimäe, Keskkonnaministeeriumi Merekeskkonna osakonna nõunik Katarina Viik jt.

Seminari saab jälgida ka veebi vahendusel või hiljem järele vaadata.