Tallinna Tehnikaülikool

18. ja 19. jaanuaril toimusid Tartu kolledžis talvised lõputööde kaitsmised kolmel erialal. Kokku kaitses oma lõputööd 19 tudengit. 

Seitsme ehitiste projekteerimise ja ehitusjuhtimise lõpetajate tööde teemad olid väga erinevad. Projekteeriti innovatiivsete ristkihtpuit-betoon vahelagedega uue hoone kandekonstruktsioone, samas ka hinnati konstuktiivseid lahendusi ning nende maksumusi. Lisaks uuriti olemasolevate (sh. ehitamisel pooleli jäänud) hoonete ajalugu, tehnilist seisundit ja tehti neile rekonstrueerimisprojekt. Hinnati ka lammutatmisele kuuluva puitkortermaja ehituskonstrukstsioone taaskasutuse sesukohalt. Laboratoorselt uuriti ehitustelliste sooldumist ja soolade eemaldamist. 

Arukate süsteemide ja rakendusinfotehnoloogia erialal kaitsesid lõputööd seitse tudengit, kes spetsialiseeruvad küberfüüsikaliste süsteemide suunale. Nende lõputöödeks olid: digitaalse mudeli loomine, praktiline lahendus Tartu kolledži Eluslaborile, targa kodu lahendus. Kolm tudengit automatiseerisid ja leidsid parimaid lahendusi tehase- või tootmissüsteemidesse. Kaitsti ka üks töö, mis tegeles Androidile ehitatud rakenduse loomisega. 

Tööstusökoloogia magistriõppe lõpetajad, keda oli kaitsmas sel korral viis, otsisid oma töödes keskkonnasõbralikke ja pakendite ringdisaini juhendist lähtuvaid lahendusi jogurtipakenditele, analüüsisid võimalusi erinevaid tunnustatud raamistikke kasutades süsinikujalajälje hindamiseks, töötasid välja ettevõttele jätkusuutliku arengu plaani, uurisid laboritingimustes, kuidas suurendada taaskasutatud materjalidest siseviimistluskrohvi niiskuspuhverdusvõimet ja leidsid alternatiivseid võimalusi kompostimise näol tekstiilide taaskasutamiseks.