29. septembril oli Tallinna Tehnikaülikoolis midagi eriti põnevat toimumas - Teadlaste Öö! Üritus tõi kokku teadushuvilised inimesed igas vanuses. Sel aastal oli loodusteaduskonnas toimumas lausa 11 erinevat töötuba ja laborit mis pakkusid põnevaid avastusi igas vanuses külalistele. Loodusteaduskonna töötubades osales üle 244 külalise ning kõik piletid olid välja müüdud. Töötubades oli midagi igale maitsele, alates keemia ja biotehnoloogia laboritest kuni astronoomiani.
Üks kõige populaarsematest töötubadest oli "Värvilised ja helendavad molekulid," mis toimus Keemia ja biotehnoloogia instituudi instrumentaalanalüüsi õppelaboris. Osalejad said uurida, kust tulevad värvid ja helendus ning teha ise mitmevärvilist ilutulestiku. Samuti süütati võlulamp ja kontrolliti mobiiltelefonide puhtust.
Töötoas "Rakkude imeline maailm," said osalejad heita pilgu inimkeha 37 triljoni rakuga täidetud maailma. Geenitehnoloogias kasutatakse nende uurimiseks mikroskoope, ja osalejad said näha, kuidas teadlased rakke uurivad ja ka ise kaasa lüüa.

Töötoas "Tulevikumaavara – roheline liivakivi" tutvustasid Gustav Adolfi Gümnaasiumi noored teadlased Eesti tulevikumaavara - rohelise liivakivi. Osalejad said läbi erinevate katsete lähemalt uurida seda unikaalset maavara ning kuulda, milliseid tulevikuväljavaateid see Eestile võiks tuua. See töötuba oli suurepärane võimalus õppida midagi uut geoloogia ja maavarade kohta ning mõista, kuidas teadus aitab meil mõista meie ümber olevat maailma.
Töötuba "Miks tunnelid kokku ei varise?" viis osalejad allmaakaevanduse tunnelilae maketi ehitamiseni. Osalejad said proovile panna oma oskusi ja kätega ehitada tunnelilae maketi, õppides samal ajal, miks tunnelid tavaliselt kokku ei varise. See töötuba sobis suurepäraselt noortele, kes tahtsid teada saada, kuidas keerukad ehitised püsivad ja millised on nende konstruktsioonide põhimõtted.
Töötoas "Kuu pöörlemisperioodi määramine Apollo piltide järgi" said osalejad kasutada geomeetriat, et analüüsida Apollo 12 ekspeditsiooni pilte ja määrata Kuu pöörlemisperioodi. See oli hariv ja väljakutseid pakkuv töötuba neile, kes armastavad kosmoseuurimist ning matemaatikat ning tahtsid kogeda, kuidas teadlased tegelikult selliseid andmeid töötlevad ja analüüsivad.
Lisaks nendele töötubadele oli veel palju teisi huvitavaid valikuid, alates jäätise valmistamisest vedela lämmastikuga kuni camera obscura ehitamiseni.
Tallinna Tehnikaülikooli Teadlaste Öö oli suurepärane võimalus avastada teaduse maailma ning inspireerida tulevasi teadlasi. Üritus näitas, et teadus võib olla lõbus ja hariv kõigile, kes soovivad avastada ja õppida. Täname kõiki, kes aitasid selle ürituse õnnestumisele kaasa ning kõiki, kes osalesid loodusteaduskonna töötubades!