Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikoolis alustas sel sügisel õpinguid 58 Ukrainast pärit üliõpilast. Selleks, et nad saaksid õppetööks hea stardi ja teistega võrdsed õppimisvõimalused, on Tehnikaülikooli Arengufond alustanud kampaaniat neile toetuste kogumiseks.

Toeta Ukraina tudengite õpet Tehnikaülikooolis

Sihtasutuse Tallinna Tehnikaülikooli Arengufond juht Elinor Toming sõnab, et Ukrainas on hulk häid ja väga häid ülikoole, kelle tudengite jaoks on Eestis õppimine oluline võimalus ning privileeg meile. Sealt pärit noorte seas on Tehnikaülikoolis hinnas tehnoloogia ja küberturvalisuse valdkonna erialad.

„Rääkides mitmete juba meie juures õppivate ja just õppimist alustanud Ukraina noortega, siis nemad näevad oma tulevikku Eestis,“ märgib Toming. „Panustades nende noorte hariduse omandamisse tõstame ka meie töötajaskonna kvaliteeti, sest suure tõenäosusega asuvad need samad noored töötama Eesti avalikku või erasektorisse, on tulevased maksumaksjad ning kodanikud.“

Arengufond on võtnud eesmärgiks, et igaüks neist üliõpilasest võiks saada õppeaasta alguses toetusstipendiumi, summas kuni 1000 eurot, mille eest tagada endale mõneks kuuks elamispind (nt Tehnikaülikooli üliõpilaskülas) ja katta igapäevakulud.

Peamised kuluallikad välismaalt tulnud üliõpilasele ongi majutus, toit, ravimid ja meditsiiniabi ning õppematerjalid. "Kõik on kaks–kolm korda kallim. Näiteks toit ja ravimid. 1000-eurose toetusega saaksin tasuda oma meditsiiniliste kulutuste eest ning hoolitseda enda eest," ütleb IT-tudeng Anna. Majandusteaduskonna tudeng Ivanna tõdeb, et 1000-eurose stipendiumiga saaks ta terveks õppeaastaks katta majutuskulud ühiselamus.

Ukrainast pärit tudengid on algaval, 2022/2023. õppeaastal õppemaksust vabastatud. Kevadperioodil toetasid juba siin õppivaid noori ukrainlasi ka ülikooli instituudid, igaüks oma võimete kohaselt.

Tänavu märtsis lõi Tallinna Tehnikaülikool ka stipendiumifondi "Ukraina tudengid", kuid kahjuks ei jagu sellest toetust veel kõigile Ukraina kodanikest õppureile. Seetõttu ongi käima lükatud uus annetuste kogumise kampaania, millega Arengufond loodab septembrikuu lõpuks koguda 20 000 eurot. Eriti on oodatud oma õlga alla panema Tallinna Tehnikaülikooli vilistlased. Meie toetus ja tugi olukorras, kus nende kodumaa on sõjas, on ülimalt oluline.

Ukraina tudengite õppimist saab toetada Hooandja kaudu või ülikooli ukrainateemalisel lehel.

Päisefotol oleva nelja noore ukrainlase - Anna, Ivanna, Oleksii ja Arturiga tehtud lühiklipid, kus nad räägivad enda Eestisse tulemisest ja toetuse kasutamisest asuvad siin: https://www.youtube.com/user/mektory/videos.

Laeb infot...