Tallinna Tehnikaülikool

19. mail andis TalTechi Arengufond üle kevadised stipendiumid 82-le andekale ja töökale üliõpilasele.

Arengufondi stipendiumi üleandmine

Enim stipendiume said inseneriteaduskonna tudengid. Stipendiaatidest ligi 40 % olid naised.

Suurima summaga toetas Eesti Energia, kes andis välja kokku kuus stipendiumi: neli bakalaureuse- ja kaks magistriõppe tudengitele.

Kokku aitas üliõpilasi 32 koostööpartnerit, kes niiviisi innustavad tudengeid õppima ja toetavad teadlaskonna järelkasvu.

2022. a kevadise stipendiaatide täisnimekiri on siin.

Näiteks andis Scanfil OÜ koostöös Pärnumaa Arenduskeskusega välja neli stipendiumi elektroenergeetika ja mehhatroonika ning tootearenduse ja robootika bakalaureusetudengitele kogusummas 6000 eurot.

Juba mitmendat korda toetas ka Skeleton Technologies tehnikaülikooli inseneri- ja IT-teaduskonna üliõpilasi, seekord kokku 3500 euroga.

„Kuna Skeleton on tehnoloogiaettevõte, siis tuleb suurem osa meie töötajatest just tehnilistelt erialadelt, alates (elektro)keemia tudengitest kuni mehaanika-, tarkvara- ja elektroonikainsenerideni. Meie jaoks on väga oluline toetada noorte talentide karjäärivalikuid. Ka tahame neile anda võimaluse teoorias õpitut praktiliselt rakendada. Põnev on iga aasta lugeda esseesid ja näha suurelt unistavaid tudengeid – sealt kasvavadki meie tuleviku ettevõtjad ja muutuste loojad,“ usuv Piret Talviste Skeleton Technologies’ist.

Tehnikaülikooli Arengufond tegutseb alates 1991. aastast. Kõige pikaajalisemateks partneriteks on Eesti Energia, Viru Keemia Grupp, Tehnopolis Ülemiste, Harju Elekter, Eesti Mäeselts, Merko Ehitus, Telia, Nordecon, Silberauto ja Trev-2. Viimase 20 aasta jooksul on Eesti ettevõtted ja eraisikud kokku toetanud TalTechi tudengeid pea 3 miljoni euro väärtuses.

Uute koostöösoovide ja ettepanekutega panustada ülikooli ja talentide õppesse ettevõtte, organisatsiooni või eraisiku stipendiumi välja andmisega palun võtta ühendust arengufond@taltech.ee 

Laeb infot...