Alanud on kandideerimine Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi stipendiumidele, mida sel sügisel on kokku ligi 50.

Arengufondi stipendiumikonkurss on avatud

Arengufondi eesmärgiks on aidata kaasa üliõpilaste õppimismotivatsioonile ja akadeemilise personali järelkasvule tehnikaülikoolis. Bakalaureuseõppe stipid on keskmiselt 1300 eurot, magistriõppes 2000 ning doktoriõppes 3200 eurot.

Stipendiume annavad välja Eestis tegutsevad ettevõtted ning eraisikud.

Näiteks alustab XRP Ledger Trust nii bakalaureuse-, magistri kui ka doktoritudengite toetamist. Juhatuse liige Bharath Chari sõnas: „Loome 21. sajandile kohaseid uusi finantstooted ja -teenused. Just seetõttu peame vajalikuks toetada TalTechi üliõpilasi, kellest loodame tõsist panust digimajanduse arengusse. Lisaks stipendiumidele loodame TalTechiga laiemat koostööd, et muuta maailma energiatõhusamaks, nutikamaks ja innovatiivsemaks.“

Sel sügisel on ka teisi uusi stippe, näiteks Rantelon toetab bakalaureuseõppe tudengeid; Onninen AS inseneriõpet, Sweco Projekt  ja  Sandla Puit magistrante. Lisaks on taaselustatud mitmed stipendiumid nagu Tallinna Vee toetus bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe üliõpilastele; Rikard Kruusbergi nimeline ning EKVÜ magistirõppe stipendium.

Arengufondi pikaajaline toetaja Sweco Projekt on lisanud sel aastal uue stipendiumi, ettevõtte sisekliima ja hoone veetehnika üksuse juht Peter Haab rõhutas: „Stipendiumi otsustasime välja anda, sest soovime motiveerida inseneriteaduskonna sisekliima ja tehnosüsteemide magistriõppe tudengeid. Nende panus tulevikuühiskonnas on võtmetähtsusega, on ju teada, et inimene viibib suure osa oma ajast siseruumides, seega inimeste heaolu ja mugavustunne on oluline kogu ühiskonnale. See eriala mõjutab suuresti Maa CO2 jalajälge, mida on võimalik heade ning kvaliteetsete insenerlahendustega vähendada. Näeme, et tudengite toetamine õppeperioodil on nende ja kogu ühiskonna väärtustamine.“

Tehnikaülikooli Arengufond tegutseb alates 1991. aastast. Kõige pikaajalisemateks partneriteks on Eesti Energia, Viru Keemia Grupp, Tehnopolis Ülemiste, Harju Elekter, Eesti Mäeselts, Merko Ehitus, Telia, Nordecon, Silberauto, Trev-2 ja lisaks hulk eraisikuid nagu näiteks Tiina Mõis, Ruth Oltjer, Väino Kaldoja, Toomas Luman, Olaf Herman, kes panustavad erinevatesse nimelistesse stipendiumitesse. Viimase 20 aasta jooksul on Eesti ettevõtted ja eraisikud kokku toetanud TalTechi tudengeid pea 3 miljoni euro väärtuses.