1. oktoobril 1920 loodi Tallinna Tehnikaülikooli (tollase nimega Tallinna Tehnikum) esimene üliõpilasesindus.

„Kõigest kaks aastat pärast ülikooli loomist said tolleaegsed üliõpilased aru, et ülikooli parimaks toimimiseks on vaja aktiivset üliõpilaskonda, kes annab enda panuse ülikooli ja kõrghariduse arengusse. Tänaseks on TalTech aktiivseima tudengiliikumisega ülikool Eestis, kus on pea 30 tudengiorganisatsiooni,“ ütles TalTechi üliõpilasesinduse esimees Sten Ärm. Erinevate organisatsioonide eesmärk on Ärmi sõnul seista tudengite õiguste, õppekvaliteedi, ülikooli arengu, aga ka vabaaja ja huvitegevuse edendamise eest.

Rektor Tiit Land kinnitas, et tudengitel on ülikooli arengus märkimisväärne roll. „Mitte ühtegi ülikooli arengut või õpet puudutavat suurt otsust ei võeta vastu ilma, et tudengid oleksid selle kohta saanud arvamust avaldada. Ja see on otsuste tegemisel väga olulise kaaluga,“ kinnitas Land. „Kaugele on tunda ja näha tehnikaülikooli tudengite soovi ja motivatsiooni mõjutada akadeemilist ja mitte-akadeemilist elu. Kasvõi nende initsieeritud suursündmuste või spordivõistluste korraldamise näol,“ rääkis ta.

Tallinna Tehnikaülikoolis õpib täna üle 10 000 tudengi kokku 81 õppekaval. Tehnikaülikoolil on pea 73 000 vilistlast.

Tallinna Tehnikaülikool – TalTech – on Eesti tehnika- ja IT-teaduse ning -hariduse liider, kust saab kõrgharidust kõigil astmetel inseneri- ja tehnikateadustes, infotehnoloogias, majanduses, loodusteadustes ja merenduses. TalTechi tugevus peitub valdkondade sünergias, rahvusvahelisuses ja akadeemilise tegevuse suunatuses praktiliste tulemuste saavutamisele. Tallinna Tehnikaülikool tähistas 2018. aastal oma 100. aastapäeva.

Fotogalerii tehnikaülikooli kingituse üleandmisest tudengitele 1.10.2020

Tudengid said kingituseks lauatennise laua
Tehnikaülikool kinkis 100. aastapäeva puhul tudengitele välitingimustesse mõeldud lauatennise laua, mis paigutati sümboolselt Tudengimaja sisehoovi. Seda saavad kasutada kõik TalTechi tudengid, vilistlased ja sõbrad, seda kas vabaaja veetmiseks või sportlikuks treeninguks.