Tehnikaülikoolis algas vastuvõtt järgmiseks õppeaastaks 1. detsembril 2019. Pisut rohkem kui ühe kuuga on Eestist ja välismaalt Tallinna Tehnikaülikooli I ja II astmesse õppima tulemiseks esitatud 650 avaldust.
Varajased avalduste esitajad saavad võimaluse püsida neid huvitava õppekava infoväljas ning osaleda teadlikumalt ka tehnikaülikooli erinevatel üritustel, kus eesmärgiks tutvustada õppimist TalTechis. Vähem oluline pole ka enne õppima asumist tutvuda ülikoolilinnakuga, uudistada erinevaid laboreid, kohtuda samal õppekaval õppivate tudengitega ja palju muud.
Iga sisseastuja saab esitada kuni kaks avaldust. Need, kes gümnaasiumit veel lõpetanud pole, on tingimuslikult vastu võetud kuni riigieksamite tulemuste selgumiseni. Kui mingil põhjusel abituriendil laia matemaatika või eesti keele eksam ebaõnnestub, on tal võimalus oma tulemust parandada ülikoolis toimuvatel katsetel.
Avaldusi saab esitada läbi sisseastumise infosüsteemi SAIS.
Tehnikaülikooli on võimalik saada õppekoht ka konkursiväliselt. Näiteks õpilased, kes saavad valitud olümpiaadidel rohkem kui 60 punkti sajast ja on kümne parima hulgas. Sel aastal avaneb see võimalus ka nendele, kes osalevad TalTechi esimesel lahtisel majandusvõistlusel, mis toimub juba 8. veebruaril. Selle kohta saab lähemalt lugeda www.bit.ly/Majandusvõistlus.
Maikuus saab esimest korda Eestis endale õppekohta garanteerida TalTechi poolt korraldataval põgenemislabürindis. Umbes 500-ruutmeetrise labürindi keerdkäikudesse on paigutatud ülesandepunktid, mis on seotud ülikooli teaduskondade ja erialavalikutega: puutetundlikele ekraanidele kuvatakse spetsiaalselt ürituse jaoks loodud akadeemilise võimekuse teste, mis mõõdavad osalejate oskusi matemaatikas, loogikas, ruumitajus jms.