Tehnikaülikooli kaasprofessor Tiia Rüütmann valiti kolmandat korda ühehäälselt Rahvusvahelise Inseneripedagoogika Ühingu (IGIP) presidendiks.
Valimistulemused kinnitati 24.-27. septembril 2024 TalTechis toimunud IGIP üldkogul, mis toimus ICL2024 teaduskonverentsi raames.
„Mul on suur au jätkata tööd IGIP-is ja jätkata inseneripedagoogika rahvusvahelise võrgustiku eestvedamist,“ ütles Tiia Rüütmann. „See valik on tunnustuseks nii Tallinna Tehnikaülikooli kui ka Eesti insenerihariduse panusele ja pühendumusele.“
Tiia Rüütmann on IGIP-i presidentide seas seitsmes, olles varasemalt olnud ühingu täitevkomitee liige ning rahvusvahelise seirekomitee president. Tema kolmas ametiaeg kestab 2027. aasta lõpuni. IGIP-i presidentide rolli on varem täitnud sellised tunnustatud inseneripedagoogika professorid nagu Adolf Melezinek (Austria), Federico Flückiger (Šveits), Norbert Kraker (Austria), Michael Auer (Saksamaa), Teresa Restivo (Portugal) ja Hanno Hortsch (Saksamaa).
IGIP-l on lai haare, ühendades liikmeid ja allorganisatsioone enam kui 75 riigist. Ühingu peakorter asub IGIP presidendi koduülikoolis, seega Tallinna Tehnikaülikoolis, mis on olnud IGIP-i institutsionaalne liige juba aastaid, aidates korraldada mitmeid rahvusvahelisi konverentse ja tõstes Eesti insenerihariduse mainet maailmas.
IGIP-i tegevus keskendub inseneripedagoogide koolitamisele ja tehnikaülikoolide õppejõudude kvalifikatsiooni tõstmisele, arendades ülemaailmselt tunnustatud valdkonnapedagoogilist õppekava STEM valdkonna tulemuslikuks õpetamiseks. Organisatsioon akrediteerib inseneripedagoogika koolituskeskusi ning annab välja rahvusvahelise inseneripedagoogi kvalifikatsiooni (ING.-PAED. IGIP), mida tunnustavad mitmed rahvusvahelised organisatsioonid, sealhulgas SEFI, IEEE ja ABET. IGIP kõrgeim autasu, Nikola Tesla aukett, omistatakse tehnikaülikoolide õppejõududele inseneripedagoogika uuringute ja akadeemilise meisterlikkuse eest, tänavu pälvis selle professor Torsten Fransson (KTH).