Traditsiooniline Tipikate Rattamatk toimub tänavu 22. korda ning viib Taltechi tudengid, vilistlased ja õppejõud Hiiumaale. Nelja päevaga teevad sadakond ratturit saarele tiiru, läbides keskmiselt 65 kilomeetrit päevas.

Tipikate rattamatk
TalTechi rattamatk 2021 | Foto: Hans-Toomas Saarest, TTÜ Fotoklubi

Matk algab Heltermaalt ja esimese päevaga külastatakse Suuremõisa, Vaemla villavabrikut ja Kassari rahvamaja. Orjaku linnuvaatlustorni all tutvustab Tiit Leito ratturitele oma näitust „Läbi metsa mere äärde“. Läbi Räptsepa tuuliku sõidetakse lõkkeõhtule Ranniku tallu.

Teisel päeval tutvustab AS Dale LD juhataja Anita Kaerma ratturitele plasti survevalu tegemist. Täiendavateks vaatamisväärsusteks on planeeritud Vanajõe org ja Puski õigeusu kirik. Ristnas tutvutakse mereprahi muuseumiga ning reede õhtuks jäädakse ööbima Villamaa puhkekülla.

Matka kolmandal päeval, laupäeval külastatakse Hiiumaa Eiffeli torni, militaarmuuseumi ning korraldatakse ratturitevaheline radarimäkke tõusmise võistlus. Kõrgessaare endise kunstsiidivabriku hoones kohtub TalTechi matkagrupp Kõrgessaare osavallavanema Niels-Peter Rattistega ja arutletakse kohaliku eluolu üle.

Rattamatka lõpetuseks jõuavad ratturid Kärdlasse, tehakse põige Hiiesaare tuletorni juurde ning külastatakse Soera talumuuseumi.

Matka programmijuhi Viivika Puik ütleb, et tegu ei saa olema tavapärase turistitripiga, vaid näha õnnestub korraldustiimi poolt üles otsitud Hiiumaa peidetud aardeid nagu näiteks mudasild, Puski kirik ja Lavendlitalu.

Tipikate Rattamatk on tänavu Eesti suurim rattaretk. 21.–24. juulini toimuva matka korraldab vabatahtlikkuse alusel tudengitest ja vilistlastest koosnev MTÜ Tipikate Rattamatkaklubi.

Matka toetajad on Tallinna Tehnikaülikool, TB Solutions OÜ, Insero OÜ, GScan OÜ, Esto AS, Event Media, Hiiumaa vald, Värska Vesi, Iconfit, Casa de Baile tantsukeskus ja Ungru puhkemajad.