Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium on läbi viimas suurt üle-eestilist projekti nimega “Anneta kõnet”, mille eesmärk on koguda eesti keelt kõnelevate inimeste kõnet. Et me kõik saaksime tulevikus mugavamalt digiteenuseid tarbida ning oma nutiseadmetega emakeeles suhelda.

Annet kõnet bänner

Kuna inimkõnet mõistvate lahenduste arendamiseks on vaja suures koguses kõikvõimalikku eestikeelset kõnematerjali, siis on oluline, et oma kõnet loovutaks võimalikult suur hulk inimesi. Koos viime meie riigi digiarengu uuele tasemele!

KUIDAS KÕNET ANNETADA?

Kõne annetamine on väga lihtne. Tuleb minna annetakõnet.ee portaali, valida huvipakkuv teema, asuda rääkima ning lõpus salvestada fail. Rääkida saab kõigest ning teie kõne võib olla nii pikk kui ka lühike. Kõnesid saab annetada  veebruari lõpuni.

Iga annetatud kõnega anname koos tõuke eesti keele arengule digiajastul!