Akutehnoloogia vajab keskkonnasõbralikumaid lahendusi, sest praegu akudes kasutatav grafiit koormab liigselt loodust. Üks loodussõbralikum võimalus on asendada grafiit süsihappegaasist toodetud süsinikmaterjalidega. Keemik Mirjam-Kim Rääbise, TalTechi ja UP Catalysti koostöös sündiv tööstusdoktorantuur aitab kaasa just selliste materjalide arendamisele.

Rääbis tunnistab, et algselt puudus tal plaan doktorantuuri minna: „Tahtsin kohe pärast magistrikraadi tööle asuda ja maailma vallutada.”
UP Catalysti pakkumine ühendada akadeemiline uurimistöö praktilise väljundiga tundus aga ahvatlev ning nii astuski Rääbis TalTechi. „Tööstusdoktorantuuril on palju eeliseid – minu uurimistöö keskendub otseselt praktilistele probleemidele ning saan tulemused kohe ettevõttes kasutusele võtta.” Talle meeldib tegeleda teadustööga, millel on ka reaalne mõju.
Keemia paelub Rääbist eelkõige seetõttu, kuna see võimaldab otsida lahendusi keerulistele probleemidele. Ta meenutab, et juba lapsepõlves pakkusid probleemilahendused talle huvi.
Tööstusdoktorantuuris õnnestub Rääbisel edukalt kombineerida õpingud ja töö. „Doktoritöös uurin teemasid, mida peaksin UP Catalysti teadus- ja arendustöötajana nagunii adresseerima. Seega läheb kõik, mida ma doktorantuuri käigus teen ja teada saan, ettevõttes kohe kasutusele,“ selgitas ta.