27.-29. aprillil peavad teadlased ja töösturid dispuuti tööstuse tuleviku üle, et leida uusi koostöökohti ja ärivõimalusi Eesti ettevõtetele ning rahvusvahelistele initsiatiividele.
Konverentsi „Kaasaegsed materjalid ja tootmine“ märksõnadeks on asjade internet, tulevikuvabrikud, robootika, mehhatroonika, logistika, uued materjalid ning kvaliteedijuhtimine. Need märksõnad koonduvad ühise katuse alla, mille koondmõtteks on tööstus.
Kristo Karjust TalTechi inseneriteaduskonnast rõhutas: „Konverents „Kaasaegsed materjalid ja tootmine“ on rahvusvaheline foorum, mis keskendub uutele tööstuse suundadele ning toob kokku materjalide ja tootmise eksperdid ülikoolidest ning tööstusest. See soodustab uut koostööd erinevate partnerite vahel mitte ainult akadeemilistest ringkondadest, vaid ka kompetentsikeskustest, tööstusest ja rahastamisasutustest.“
Kristo Karjusti sõnul on teadus- ja arendustöö ning innovatsiooni sidumine ettevõtlusega Eesti majanduse mõttes äärmiselt oluline.
Konverentsil on ettekandeid nii Eesti inseneridelt kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud teadlastelt, näiteks Toma Susi Viini ülikoolist, Frank Brückner ja Johannes Hügle Fraunhoferi instituudist ning Marcello Urgo Milaano Polütehnikumist.
Konverentsi korraldab Tallinna Tehnikaülikool koostöös Eesti Masinatööstuse Liiduga. Kolmepäevane konverents hõlmab endas kahte teaduspäeva ja ühte tööstuse päeva ning sellele on registreerunud üle 400 inimese 17 erinevast riigist.
Eesti Masinatööstuse Liit, kuhu kuulub 137 liikmesorganisatsiooni, tähistab 29. aprillil eraldi konverentsiprogrammiga „Engineering&Innovation“ oma 85. aastapäeva, kus räägitakse tööstuse trendidest ja parimatest praktikatest Eestis ja välismaal.“
Eesti Masinatööstuse Liidu tegevjuht Triin Ploompuu kutsus kõiki huvilisi osalema, sest juubelikonverentsil kajastatakse selliseid tööstuse konkurentsivõime jaoks olulisi teemasid nagu innovatsioon, ekspordivõimekus ja sektori järelkasv.
Konverentsi veeb: taltech.ee/en/mmm2021