Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikooli uurimis- ja näidiskeskus Residential DC Innovation Hub korraldab 27. novembril rahvusvahelise töötoa. Selle eesmärk on tuua kokku valdkonna eksperdid akadeemilisest ringkonnast, tööstusest ja poliitikast, et vahetada ideid energiatõhusate alalisvoolusüsteemide innoveerimiseks. 

TalTechi DC Hub
Tallinna Tehnikaülikooli uurimis- ja näidiskeskus Residential DC Innovation Hub. Foto: TalTech

Töötoas tutvustatakse ja arutatakse valdkonna viimaseid arenguid ja innovatsioonipotentsiaali elamute alalisvoolu mikrovõrkude valdkonnas. Erinevalt tavapärasest vahelduvvoolupõhisest süsteemist pole alalisvoolu-põhistes energiajaotussüsteemides probleeme sageduse stabiilsuse ega reaktiivvõimsusega ning kogu süsteemi hind on odavam. 

Kuna alalisvoolu korral on energiat vaja töödelda vähemates astmetes, on kaod väiksemad ning päikesepaneelidest energiavoogude võrku juhtimine lihtsam. Õige kasutamise korral saab ehitiste energiatõhusust tõsta kuni 18%. Lisaks sellele saab alalisvoolupõhine energiajaotus oluliselt parendada nõudluspõhist tarbimist ja tootmist, energiajulgeolekut, energiavahendamist ja energiavoogude suunamist, muutes seega hooned tulevikukindlaks ja ühilduvaks energiapöörde eesmärkidega.

Selle aasta ürituse programm on tugeva tööstusliku suunitlusega ja hõlmab endas 17 alalispingetehnoloogiat puudutavat ettekannet kaheksast riigist. 

Töötoa peateemaks on alalisvoolusüsteemide energiatõhususe, turvalisuse ja vastupidavuse suurendamine. 

Töötuba toimub Tallinna Tehnikaülikooli NRG-hoones, ruumis NRG-226 kell 13–18.30. Töötuba korraldab akadeemik Dmitri Vinnikov (dmitri.vinnikov@taltech.ee) 

Tutvu programmiga

Registreeru hiljemalt 11. novembril