Tallinna Tehnikaülikool

Kevadel viiendat korda toimuv tudengite ärikonverents TalTech Business Forum on väärt kogemus tudengitest korraldajatele, kasulik osalejatele ja väärtuslik kontaktpunkt ettevõtetele.

2021. aastal tuleristsed saanud TBF on iga aastaga üha suuremaks kasvanud ja viimati püstitati vägev verstapost – otseülekande võimalus aitas kasvatada kuulajate arvu suisa neljakohaliseks. Lisaks esinejatele on püsti pandud ka toredad töötoad, kus saab koostööpartneritest ettevõtetega tutvust teha.

TalTech Business Forum
Tudengitelt tudengitele tehtud ärikonverents on kasulik nii tudengitele endile kui koostööpartneritele.

Majandusteaduskonna üliõpilaskogu ehk MTÜKi jaoks on uhke ärikonverents justkui oma laps. Igal aastal määratakse ametisse uued projektijuhid, kes on eelmistel aastatel suures tiimis moel või teisel kaasa löönud. Koos üritusega kasvab mõistagi ka tiimi suurus. Kui esimesel, 2021. aasta kevadel toimunud TBFil oli ametis vaid paarkümmend tudengit, siis praeguse ürituse korraldamisel juhatavad projektijuhid Ivar Palk ja Maria-Elise Taggu juba 130-pealist väge. 

„Business Forumi korraldamine on ilmselt suurim kollektiivne pingutus, millest TalTechi tudengina osa võib saada. Sõltumata sellest, kas oled tiimiliige, tiimijuht või projektijuht – tahame, et igaüks tunneks, et tema panus on oluline ja vajalik,“ ütleb Ivar Palk.

Taggu lisab: „Ma usun, et TBFi korraldamise kogemus avab tulevikuks nii mõnegi ukse. See on suurepärane võimalus näha suurürituse köögipoolt, seejuures ise toimuvat väga suuresti mõjutades. Magavale kassile hiir suhu ei jookse – olen seda meelt, et iga uus võimalus, mis sind vähegi kõnetab, on proovimist väärt.“

TalTech Business Forum
Kui teha, siis korralikult! TBFi esinejad on oma ala tipud.

Mõlemad seekordsed projektijuhid on majandusteaduskonna magistrandid: Ivar tudeerib rahvusvahelist ärijuhtimist ning Maria-Elise ammutab teadmisi personalijuhtimise erialal. Ülikoolielu kogemust on neil seega küllaga, ent kas suure tiimi juhtimine tundub ka veidi hirmutav?

„See ongi see, mis TBFi ägedaks teeb! Kui paljud tudengid saavad tulevikus näiteks töövestlusele minnes öelda, et on juba juhtinud rohkem kui sajaliikmelist tiimi? See on võimalus, millest lihtsalt tuleb kinni haarata,“ on Taggu veendunud.

„TalTechi tudengielu värvikus ja kõikvõimalikud projektid ongi põhjus, miks me mõlemad nii palju oma aega oleme siia panustanud. Kõik need kogemused saab ju edasisse ellu kaasa võtta. Raske õppustel, kerge lahingus, nagu öeldakse!“ muigab ka Palk.

Ürituse ettevalmistus käib väljakujunenud süsteemi järgi ning algab juba eelneva aasta varasügisel, et märtsi lõpuks kõik kindla peale valmis oleks. Korraldustiim jaguneb viieks: programm, haldus, personal, turundus ja kommunikatsioon. Tiimidesse jagunemisel võetakse mõistagi ennekõike arvesse tudengite soove – tugineb kogu üritus ju vabatahtlikkusele.

Kui teha, siis korralikult!

Ambitsioonikatele majandusinimestele kohaselt ei hoia TBFi korraldajad end esinejate valikul tagasi ning siht on igal aastal sama: tuua kuulajate ette oma valdkonna absoluutsed tipud. Aastate jooksul ongi Tehnikaülikooli aulas saanud kuulata eksperte kõiksugustest eluvaldkondadest. Olümpiavõitja Gerd Kanter, muusikud Tanel Padar ja Joosep Järvesaar, ettevõtjad Kristel Kruustük ja Raivo Hein on vaid mõned üksikud nimed TBFi värvikast ajaloost.

„Teiste inimeste kogemusel põhinev haridus, eriti ettevõtlusmaailmas, ei kipu kahjuks tudengite rahakoti võimekusega käsikäes käima. TBFi missioon ongi algusest peale olnud taskukohase „eluhariduse“ pakkumine. Enese täiendamine, eriti sedavõrd olulises valdkonnas nagu rahatarkus, peaks olema kättesaadav ka vähema kui sadade eurode eest,“ ütleb Taggu.

Tõepoolest, TBFi piletihind on sarnaste Eestis toimuvate konverentsidega võrreldes kordades odavam. „Meie eesmärk ei ole kasumit teenida,“ kinnitab Palk. „Ajame asja ikkagi missioonitundest ja natuke maailmaparandajate mentaliteediga – tahame tuua ettevõtlust ja rahatarkust puudutavad teadmised lähemale neile, kes sellest enim kasu lõikavad.“

TBF kui ettevõtete skautimismaa

TBFi suurim pikaajaline koostööpartner on LHV, kes aastast aastasse ikka ja jälle konverentsil kaasa lööb. „Anname suurima rõõmuga hoogu projektile, mida veavad eest tudengid ning mis inspireerib noori olema ettevõtlikud ja pöörama tähelepanu oma rahaasjadele,“ ütleb LHV Noortepanga turundusspetsialist Kadi Pirn ja lisab: „Noored teavad, kes ja mis nendevanuseid kõnetab – usume, et just nii saab kokku parim võimalik kompott. Nende kahe päeva sisse mahub nii palju kasulikku infot ja ägedaid mõtteid.“ 

Pirn meenutab, et kui pank viimati Noortepanga boksiga kohapeal oli, sai silmast silma kohtuda ja mõtteid vahetada lisaks MTÜKi tudengitele ka TBFi külastajatega. Üritus on panga jaoks väärt partner, sest seal saab tutvuda otsese sihtgrupiga nii lähedalt kui üldse võimalik. „Suurim väärtus on see, et saame neilt sisendit selle osas, mis noortele oluline on ja mis on puudujäägid finantskirjaoskuses – nii saame Noortepanka meie sihtgrupile veel kasulikumaks kasvatada,“ selgitab Pirn.

Artikkel ilmus Tehnikaülikooli ajakirjas Mente et Manu.

MTÜK tudengid
MTÜK tudengid omatehtud konverentsi nautimas.

TalTech Business Forum 2025

  • 27.–28. märtsil 2025
  • Piletid saabuvad müüki jaanuari keskpaigas.
  • Jälgi infot mtuk.ee/taltech-business-forum 
  • Kui soovid tulla partneriks, kirjuta mtuk@tipikas.ee