BEST-Estonia president Sten Ärm | Fotod: BEST-Estonia

Võti Tulevikku on Eesti suurim tudengitele suunatud karjäärimess ja üks silmapaistvamaid TalTechis korraldatavaid üritusi: üle 100 osaleva ettevõtte ning ligi 4000 tudengit, kes üritust külastab. Ühe tööpäeva kestev karjäärimess täidab TalTechi suurimad ruumid elurõõmsate tudengite ja vastutulelike ettevõtjatega, andes neile kõigile võimaluse võtta puhkus oma rutiinsest töönädalast ning nautida kõike, mida Eesti töömaastikul pakkuda on.

Kuid kes tegeleb Võti Tulevikku korraldamisega?

Ei keegi muu kui tudengid ise. TalTechi tudengiorganisatsioon BEST-Estonia on korraldanud Võti Tulevikku karjääriüritust juba alates 1991. aastast ja sel korral tähistame Võtme 30. juubelit. Pikk korraldamiskogemus on võimaldanud üritusel kasvada aastate jooksul üha suuremaks ning pakkuda üha kvaliteetsemat teenust nii tudengitele kui ka osalevatele ettevõtetele.

Messi korraldusprotsessi on igal aastal kaasatud üle 60 tudengiaktivisti, kel on seeläbi võimalus ennast arendada mitmetes valdkondades. Näiteks võtavad nad ühendust Eesti suurimate ettevõtetega ja käivad nende esindajatega näost näkku rääkimas, arendades enda müügi- ja suhtlusoskust. Turunduse poolelt saab kätt proovida sotsiaalmeedia reklaamides, meediaga suhtlemises, aktiivturunduses, artiklite kirjutamises ning reklaampiltide ja -videote jäädvustamises. Projekti abilised saavad tegeleda ka mitmesuguste disainide loomisega, alustades posteritest-flaieritest ja lõpetades enam kui 50-leheküljelise kataloogiga.

„Tänu sellele, et sain tegeleda Võti Tulevikku sotsiaalmeediaga, avastasin endas turunduspisiku ja omandangi nüüd kõrgharidust just sellel erialal. Lisaks sain projekti korraldamisele kaasa aitamisel erakordse võimaluse käia ettevõtete esindajatega nende kontoriruumides tutvumas ja rääkimas, astudes välja enda mugavustsoonist,“ meenutab oma kogemust Võti Tulevikku 2019 korraldaja Sirly Rogatkin.

Projekti eestvedajateks on 5-liikmeline korraldusmeeskond: projektijuht, müügijuht, turundusjuht, IT-juht ning karjääripäevade koordinaator. Nende eesmärk on kaasata ürituse korraldamisse võimalikult palju tudengeid ja anda endast parim, et iga aastaga astuksime järgmise sammu kvaliteedi tõstmise suunas. Püüdes olla samal ajal ekspert enda valitud alal ning juhirollis kõigile projekti abilistele, saavad just nemad kõige rohkem arendada endas juhtimise ja suurprojekti korraldamise oskusi.

Picture of two women and a man talking.

„Võti Tulevikku projektijuhiks olemine on mu elu drastiliselt muutnud. Olen saanud kohtuda kümnete suurettevõtete tippjuhtidega, arendada ennast inimeste juhtimises ja väga lähedalt tutvuda tänase reaalse tööturuga. Lisaks kõigele on see mulle suurepärane võimalus kogu tudengkonna heaollu panustamiseks, pakkudes neile mitmekülgseid võimalusi praktika läbimiseks ja tööturule sisenemiseks,“ räägib Võti Tulevikku 2020 projektijuht Kristen Oliver Rattasepp.

Karjäärimess ei oleks aga võimalik ilma osalevate ettevõteteta. Võti Tulevikku on muutunud Eesti suurimate ettevõtete seas üsna populaarseks ürituseks, millest hea meelega osa võetakse. Viimase nelja aasta jooksul on osalevate firmade arv kahekordistunud ja sel aastal tuleb karjäärimessile 115 ettevõtet nii Eestist kui ka välismaalt.

Võti Tulevikku suurim pakutav väärtus ettevõtete jaoks on otsekontakt üliõpilastega. Messipäeva jooksul saavad nad suhelda sadade tudengitega, näidata oma põhilisi tegevusalasid ning leida palju potentsiaaliga tulevasi töötajaid ja praktikante. Kõik ettevõtted saavad kujundada messiboksi täpselt enda nägu, mis muudab kogu ürituse värvikaks, mitmekülgseks ja elamusterohkeks. Lisaks karjäärimessil osalemisele on ettevõtetel võimalik kuvada enda infot ning töö- ja praktikapakkumisi Võti Tulevikku veebilehel ja prinditud kataloogis ning läbi viia põnevaid loenguid ja seminare. Projektis osalemise jooksul hea kogemuse tekitamiseks hoitakse suhtlus ettevõtete ja korraldajate vahel võimalikult personaalne. Tänu sellele saavad kõik firmade küsimused vastuse ning korraldajad taas arendada enda suhtlemisoskust.

„Võti Tulevikku on üritus, mida igal aastal oodata. Kohtumine üliõpilastega on meie jaoks igati meeliavardav kogemus. See annab võimaluse mõista, kuidas saaksime olla tudengitele veelgi enam meelepäraseks ning nende vajadustele vastavaks praktika- ja töökohaks. Oleme alati igal aastal rõõmuga osalemas, sest ka ürituse korraldus on tudengite poolt väga professionaalne ja toetav, mis teeb meie jaoks päeva lihtsaks ja sujuvaks,“ räägib Swedbanki esindaja messil osalemisest.

Võti Tulevikku on muutunud suurepäraseks näiteks ülikooli, ettevõtete ja tudengite koostööst. Kui puuduks kasvõi üks neist kolmest, ei saaks see 9-kuise korraldusprotsessi jooksul valmiv üritus olla selline, nagu ta on. Meeleoluka ja mitmekülgse messipäeva jooksul on näha ja tunda, milline on tegelikult Eesti tööturg ja TalTechi tudengielu. ■