Tuleviku loodusteadlase programm (TULP) pakub unikaalset võimalust 10.–12. klasside õpilastele täiendada oma teadmisi ja oskusi TalTechi teadlaste, õppejõudude ja tudengite juhendamisel ning avastada teaduse maailma praktilisel ja kaasahaaraval viisil.

TULP pilt

TULP on loodud selleks, et aidata noortel teha teadlikke otsuseid oma tuleviku eriala valikul.

Programmis osalemine annab noortele suurepärase võimaluse tutvuda erinevate loodusteaduste valdkondadega ja otsustada, millist eriala pärast gümnaasiumi edasi õppida. Kuna TULP on tihedalt seotud TalTech loodusteaduskonna bakalaureuseõppe erialadega, siis on nii lihtsam teha kaalutletud otsus, millist eriala pärast 12. klassi lõpetamist TalTech loodusteaduskonnas õppima tulla.

Programm ja õppepäevade kava

TULP koosneb kuuest õppepäevast, mis toimuvad laupäeviti kell 10.00–15.15. Iga õppepäeva pikkus on 6 akadeemilist tundi ning päev sisaldab ka lõunapausi. Programm viiakse läbi eesti keeles, kuid vajadusel on võimalik saada juhendamist ka vene või inglise keeles.

Õppepäevade ajakava on järgmine:

• 14.09.2024 – Maapõue saladused
  • 21.09.2024 – Meri ja kliima
  • 5.10.2024 – Vaatame valguse sisse
  • 12.10.2024 – Keemia meie ümber
  • 19.10.2024 – DNA, valgud ja rakud
  • 2.11.2024 – Põnev toidumaailm

Osalemise tingimused ja registreerimine

Programmis osalemise tasu on 50 eurot, mis katab kõik kuus õppepäeva. Registreerumine avatakse augusti lõpus. Eelmise aasta programm oli erakordselt menukas, ning kohad täitusid vaid paari nädalaga seega kindlasti hoia silm peal TalTechi kodulehel ja sotsiaalmeedia kanalitel.

Kui oled 10.–12. klassi õpilane ja sind huvitavad loodusteadused, siis ära jäta seda võimalust kasutamata – liitu TULPiga ja astu samm lähemale loodusteadlase tulevikule!

Tuleviku loodusteadlaste programmi leht on leitav siin.

Registreerimine nüüd avatud!