Tallinna Tehnikaülikool

TalTech Virumaa kolledži keemiatudeng Georgi Baikov õppis kolmandal semestril Erasmus+ programmi kaudu keemiatehnoloogiat Praha keemia- ja tehnoloogiaülikoolis ning julgustab ka teisi välisülikoolis õppima.

Boikov_1

Kokku valis Georgi 6 õppeainet, millest kõige raskemaks osutus Füüsikaline keemia, kus tuli õppida suures mahus teooriat ning ülesanded olid keerulised. Kõige enam meeldis talle Materjalide korrosiooni õppeaine, sest teema osutus tema jaoks uueks ja ootamatult huvitavaks. „Õppejõud tõi näiteid erinevatest igapäevastest asjadest, kus esines erinevat tüüpi korrosiooni. Võimalus teada saada nende nähtuste olemust, millega me iga päev silmitsi seisame, oli selles teemas kõige huvitavam,” rääkis Georgi.

Nii suur ülikool oli Georgi jaoks uus kogemus, sest Praha keemia- ja tehnoloogiaülikoolil on suur kampus. Ta kirjeldas hiiglaslikku mitme hoonega ülikooli kui rägastikku, mis on täiesti vastupidine sellele, millega ta oli harjunud. Samuti on nii suures ülikoolis vähem näiteks ka tudengite nimepidi tundmist.

See-eest hindas Georgi kõrgelt Erasmus-tudengitega suhtlemist. „Igal nädalal toimus mitmeid tegevusi: kultuuriõhtud, erinevad väljasõidud, võistlused või ka lihtsad peod. Igav ei olnud kunagi. Tänu nendele sündmustele olen leidnud palju uusi sõpru. Ülikooli Erasmuse koordinaatorid olid alati WhatsAppi grupis võrgus ja valmis aitama,“ kiitis Georgi ülikooli toetust.

Georgil tuli tundma õppida Tšehhi pealinna. „Alguses ei tundunud Praha mulle sõbralik. Ma pole kunagi nii suures linnas elanud, seega oli minu jaoks peaaegu kõik uus ja võõras. Tundsin end eksinuna, kuna ei saanud aru, kuidas ühest punktist teise jõuda. Mõne aja pärast hakkas Praha mulle meeldima. See on tõesti ilus linn, eriti vanalinna osa,“ rääkis Georgi.

Kohanemise tegi keeruliseks Georgile see, et ta ei osanud tšehhi keelt, mida oli vaja nii erinevate siltide lugemiseks, aga ka asjaajamisel. „Õnneks on mu emakeel vene keel ja see aitas mind palju, sest numbrid ja osad sõnad on meie keeltes sarnased. Nii sain vähemalt mõnest märgist aru ja tavalises igapäevasuhtluses võib lihtsalt vene keeles asjade aeglane ütlemine toimida,“ märkis Georgi.

Georgi tunnistab, et Prahas õppimine on teda päris palju muutnud, just mõttemaailma osas. “Muutusin julgemaks teiste inimestega suhtlemisel, harjusin aktiivsema eluga. Mul on väga huvitav tulla tagasi ja vaadata oma vana elu teisest küljest. Tean kindlalt, et jään Prahat igatsema,” rääkis Georgi.

Ta on väga rahul otsusega õppida üks semester teises Euroopa ülikoolis. „Olen 100% rahul oma otsusega Erasmus+ programmis osaleda. Olen saanud kogemusi elamisest ja õppimisest ühes Euroopa ilusamas linnas. See aitas parandada minu inglise keele oskust, õppida palju asju teiste riikide ja kultuuride kohta ning kohtuda paljude toredate inimestega,“ ütles Georg kokkuvõtteks.

Erasmus+ programmi raames on kõikidel TalTech üliõpilastel võimalus minna õppima üheks semestriks või õppeaastaks ühte arvukatest tehnikaülikooli partner-ülikoolidest. Kõik programmis osalejad saavad stipendiumi sõidukuludeks ja elamiseks.

Vastuvõtt Tallinna Tehnikaülikooli on avatud alates 1. jaanuarist 2022 kuni 6. juuli keskpäevani 2022. Virumaa kolledžis saab õppida kolmel rakenduskõrghariduse õppekaval IT, keemia ning masina- ja energeetika valdkonnas. Õppekavade valikuga saad tutvuda siin

Laeb infot...