Tallinna Tehnikaülikool

Septembri lõpus tähistati üliõpilaskonna 103. sünnipäeva. Kohal olid TalTechi tudengiaktivistid, juhtkond ning külalised. Sünnipäeva raames tunnustati teenetemärgiga ka kõige silmapaistvamaid tudengiaktiviste.

üliõpilaskonna teenetemärgid

Teenetemärke antakse välja järgnevates kategooriates: 

  • Kuldne teenetemärk „FIDELIS STUDIOSUS“
    TalTech üliõpilaskonna kõrgeim autasu, mis antakse väljapaistvale ja teistele tugevaks eeskujuks olnud isikule, kellel on erakordselt suuri teeneid TalTech üliõpilaskonna ees. Kuldse teenetemärgi omistamise üle otsustab komisjoni ühehäälsel ettepanekul esinduskogu.
  • Hõbedane teenetemärk „FIDELIS STUDIOSUS“
    Märk antakse TalTech üliõpilaskonnale oma tegutsemisega eeskujuks olnud või TalTech üliõpilaskonna ees oma valdkonnas või organisatsioonis suuri teeneid omavale isikule.
  • Pronksmärk ehk Missioonimärk „FIDELIS STUDIOSUS“
    Märk antakse isikule, kes on pikaajaliselt panustanud TalTechi üliõpilaskonna tegevusse ja olnud oma tegutsemisega eeskujuks teistele.

2023 aasta teenetemärkide saajad on järgmised: 

Taavi Tamm (2023, kuld) 

See noormees andis viie aasta jooksul kogu Eesti Mereakadeemiale ning TalTechile oma hingestatusega väga suure lisandväärtuse. Ta polnud eeskujuks ainult oma aktiivsusega, vaid ka oma suurepäraste õpitulemustega, mida ilmestab, et ta suutis oma kõikide toimetuste ning kohustuste kõrvalt lõpetada Cum Laudega. Ta on oma tudengiaktivismi jooksul seilanud Admiral Bellingshauseni pardal Arktika ekspeditsioonil ning hoidnud TalTechi lippu kõrgel. Samuti valiti TalTechi aasta tudengiks 2021 ning ta vedas Eesti Mereakadeemia üliõpilaskogu esimehena aasta tudengiorganisatsiooniks 2022. aastal. Peale selle on Ta olnud TalTechi Esinduskogu eesistuja ning Üliõpilasesinduse revisjonikomisjoni liige. Ei saa ka mainimata jätta, et ta on esindanud Akadeemiat ja TalTechi lugematul hulgal messidel ning turundus klippides, millel on olnud reaalne tulemus ka sisseastumisel, kus iga teine Mereakadeemiasse vestlusele tulnud sisseastuja nimetas Taavit üheks ajendiks, miks ta laevajuhtimise eriala või Mereakadeemia üldse valis. Ta oli üks Eesti kõikidele kõrgkoolidele suunatud mälumängu Unimemory asutajatest ning oma sihikindluse ja positiivsusega on ta olnud eeskujuks paljudele tudengitele nii TalTechis, kui ka tervele Eestile. Eelmisel hooajal oli ta ka TalTech spordiklubi fännikoordinaator ning aitas kaasa Rektori Karika toimumisele ning sellest aastast on Rektori Karika projektijuht. Tema tehtud töö võtab väga hästi kokku see, et ta oli Eesti Mereakadeemia ajaloos teine tudeng, kellele omistati Eesti Mereakadeemia 44. teenetemärk, mis on Akadeemia kõige kõrgem tasu, mida on võimalik oma tehtud töö eest saada.

Tom Erik Luoma-aho (2023, hõbe)

Tema on juba saanud teenetmärgi peale enda tudengiaktivismi aastaid, aga on aeg seda märki kõrgemaks uuendada. Ta on panustanud TalTechi tudengielu arengusse kui töötajana juba üle 10 aasta! Selle aja jooksul on ta olnud õhtujuht lugematu arv üritustel ning mingi aeg oli tema osalus nii suur, et inimesed tundsid Tomi hääle järgi ära, mitte välimuse. Temast on saanud üks osa, kuidas nähakse ja kirjeldatakse TalTechi sest tema ja TalTech on sarnaste väärtustega. Mitmel hulgal on ta Õhtujuhina ja kommentaatorina panustanud: Ylispordi ürituste turundamisesse TalTechi tudengite seas, parandanud EASLi nähtavust, tõstnud Spordiklubi fänninduse taset ja teinud mängude vaatamised palju lõbusamaks ning üleüldiselt üliõpilasspordi edendamise parendamine.

2022 aastal lõi ta uue tudengiorganisatsiooni Juuliuse Jüngrid, mille eesmärk on ühendada TalTechi tudengeid, vilistlasi ja töötajaid omavahel. 2022-2023 taaselustas ta kunagise TalTechi võistlussarja Rektori Karika selliselt, et see jätkuks ka ilma temata. 

Mia Peterson (2023,hõbe)

See neiu on teinud tööd Loodusteaduskonna Üliõpilaskogu esimehena, kus arendas üliõpilaskogu märkimisväärselt. Tema mandaadi ajal suurenes liikmeskond kahekordselt, liikmetevahelised suhted paranesid ja liikmeskond muutus ühtsemaks. Ta on olnud paljudele loodusteaduskonna tudengitele suur eeskuju ja abikäsi.  Samuti on ta teaduskonna nõukogus kui ka esinduskogus esindamas loodusteaduskonna tudengeid. Tema aktivism ning panus ei peatunud üksnes loodusteaduskonna tudengielu edendamise, parandamise ja elavdamisega. Nimelt on ta tegutsenud ka esinduskogus olles sealne eesistuja, algatanud teemasid tudengite vaimse tervise osas ning aidanud selle aktuaalseks muutmises kaasa. Lisaks esinduskogule on ta olnud ÜEs EK koordinaator ning EÜLis volikogu liige. Tema südameasjaks on olnud TalTechi tudengkonda panustamine ja see peegeldub igas tema tegevuses. 

Naatan Johannes Benderi (2023, pronks)

See noormees liitus ülikooliga 2019. aastal ning alustas kohe ka tudengiaktivismi teekonda. Kõigepealt liitus ta BEST-Estoniaga olles seal koheselt projektidel abis ning kandideeris sügisel juba esimese suurprojekti liikmeks – Enginaatori (insenerivõistluse) osalejate ja logistika vastutajaks ning sealt edasi BESTi esimeheks. Selleks, et näha ülikoolis toimuvat ning ka ise laiemalt panustada liitus ta 2021. aasta kevadel esinduskoguga ning teda valiti ka Juuliuseks Üliõpilasesindusse. Veelgi enam, teda valiti ka Senatisse inseneriteaduskonna esindajaks 2021/2022 õppeaastaks ning Üliõpilasesinduse rahastuskomisjoni. Järjest enam hakkas ta osa võtma üritustest, kus sai kätt proovida õhtujuhina, nii ülikooli üritustel, kui ka BESTis. Tal oli võimalus käia ka ülikooli esindamas, nt Lahe koolipäev, StartUp Day’l Tartus, avatud uste päeval. 2022/2023 oli ta EUROTEQi esindaja, et promoda välisülikoolide erialade aineid meie TalTechi tudengitele. Aga see ei ole veel kõik… lisaks tegi ta paralleelselt veel INSÜKis projekte, näiteks õudusteöö. Filmiklubis oli ta 1x Tulpide lahingu läbiviija ning 2x õhtujuht. Lisaks käis ta filmiklubis õppimas, kuidas monteerida. Loomulikult ei lasknud ta segada tudengiaktivismil enda akadeemilisel edukal ning suutis hoida ka seal keskmisest tublima õpilase taset. 

Thea Nigol (2023, pronks)

See neiu on olnud väga aktiivne inseneriteaduskonna tudengiaktivist. Ta on olnud aktiivne liige INSÜKis mitmeid aastaid, alustades tava personali liikmena, minnes edasi liikme halduri positsioonile ning viimased 2 aastat on ta olnud INSÜKi juhatuse liige nii turundus kui ka haridus valdkonnas. Neid projekte, kus neiu on osalenud on mitmeid panustades Betoonitalenti, olles BuildIT konverentsi ühe valdkonna vastutav, projektijuht Inseneritudengid soojakus ning projektijuhi abi üritusel TalTech Energy Conference. Lisaks mitmele projektile ning ka organisatsiooni üldisele arengule on ta olnud toeks tuutorina ning esindanud meie tudengeid eelneval hooajal esinduskogus.

Henri Olavi Suomalainen (2023,pronks)

Selle noormehe kohta on kirjutatud järgmist: Tulihingeline tudengiaktivist, kes elab kaasa nii ülikoolile kui ka erinevatele tudengiorganisatsioonidele. Ta on palju panustanud Kuljusesse, kus ta on olnud alates 2017. aastast liige ning 2019. aastal president. Kuljuses võib näha teda tantsimas siiani. BESTis on noormees panustanud oma imeliste disaini ja turundusoskustega, mis jõudsid kulminatsioonini selle aasta karjääriüritusel Võti Tulevikku, kus tema rolliks oli turundusjuhi positsioon. Lisaks teame, et Henri on panustanud ka ülikooli ellu, aidates korraldada erinevaid üritusi (nt Linnakupidu aastal 2021).

Mihkel Külm(2023,pronks)

See noormees on tudengkonnas tegev alates 2019. aastast ning olnud aktiivne liige BESTis, LÜKis, Filmiklubis, Tudengifondis ja Üliõpilasesinduses. Tudengiorganisatsioonis BEST-Estonia on ta olnud insenerivõistluse Enginaator müügijuht kui ka rahvusvahelise BESTi suurima ürituse osalejate vastutaja, aidates kaasa suurürituste planeerimise igas protsessis. Samal ajal hoidis ta kogu tudengikonnas kõigi tuju rõõmsana Juulius Tipika koordinaatori (2020) rolli kandes. Seejärel keskendus mees ühe valdkonna arendamisele ning Loodusteaduskonna Üliõpilaskogu esimehena (2021) tõi ta koos oma juhatusega LÜKi uuesti väga tugevalt tudengielus pildile. BESTi rahvusvahelise koordinaatorina (2022) tegi ta suurepärast tööd rahvusvahelise tudengielu aktiivsena hoidmiseks ning toetab tänaseks BEST-Estoniat revisjoni liikmena (2023). Kõige aktiivsemas rollis oma õpingute lõpul on noormees Tudengifondis (2023), kus ta on nii turustrateegia tiimiliige kui ka analüüsi tiimijuht. Lisaks aktiivselt projektide korraldamisele on ta kogu selle aja vältel aidanud tugevalt kaasa oma teaduskonna populariseerimisele.

Mari Leesmaa (2023,pronks)

Tema liitus ülikooliga 2016. Enda õpingute esimesel aastal liitus ta kohe organisatsiooniga BEST-Estonia, kus ta korraldas lugematu arv üritusi ning samal kevadel kandideeris ta ka organisatsiooni juhatusse finantsjuhiks. Peale seda positsiooni oli ta kohaliku BESTi grupi rahvusvaheliste tegevuste koordinaator ja kaks korda korraldas BESTi aja jooksul kuute mottweekendi, Hiljem sai temast BESTi revisjonikomisjoni liige. 2018 aasta lõpus liitus ta ka Kultuuriklubiga, kus juba 2019 kevadel oli üks projektijuhtidest legendaarsel The Great Challenge projektil, kus ta vastutas orienteerumise eest. KKs olemise kulminatsioon oli 2019 aastal toimunud parklapeo projektijuht olemisega.
2021-2022 õppeaastal oli ta Üliõpilasesinduse revisjonikomisjoni liige ning sellest järgmisel aastal ÜE tunnustamisürituste koordinaator,

Erik Meinberg (2023,pronks)

See noormees oli 4 aastat Robotiklubi juhatuses ja on üle kuue aasta olnud Robotiklubi tegevliige. Selle aja jooksul on ta järjepidevalt panustanud klubi arengusse ja jätkusuutlikkusse ning kasvatanud liikmeskonda. Lisaks on tal olnud märkimisväärne panus Leidlike Inseneride Tehnoloogiafestivali ja robootikavõistluse korraldamisesse. Ta on esindanud TalTechi edukalt ka Robotexil ning viinud läbi arvukalt töötubasid, koolitusi ja kursuseid, kasvatades inimestes robootikahuvi ja populariseerides valdkonda.

Katriin Vinogradovi (2023,pronks)

Läbi aastate on see neiu olnud INSÜKi kõige olulisem liige. Alates sellest, et oli juhatuse esimees kõige raskematel koroona aastatel, suutis ta siiski hoida organisatsiooni liikmed rahul ja uusi inimesi sisse tuua. Lisaks on ta olnud esinduskogus väga aktiivne. Neiu on INSÜKi revisjonikomisjoni, Inseneriteaduskonna nõukogudes ja lugematus hulgas projektides alati väga oluline liige. Isegi lõpetatuna algatas ja viis läbi suures osas üksinda kõikide suuremate INSÜKi projektide juhendite kirjutamise, et nüüd kui tema läinud, siis endiselt kõik see oskusteave ja kogemus ilma temata ei läheks kaduma. Alati abivalmis, sõbralik ja töökas.

Palju õnne kõigile teenetemärkide saajatele! 

Loe täpsemalt teenetemärkide kohta Juuliuse blogist