Arvutisüsteemide instituudi tenuuriprofessor Samuel Pagliarini pakkus koostöös USA Carnegie Melloni ja Stanfordi teadlastega välja uudse lahenduse turvaliste kiipide tootmiseks.
Arvutiriistvara turvalisus on üha suurem probleem, arvestades kiipide tootmiseks vajaliku ökosüsteemi hajutatust üle maailma. Kiipide tootmisetapid viiakse läbi eri organisatsioonide poolt, mis asuvad eri riikides. Seejuures on väljakutseks garanteerida, et kiipe tootmise käigus ei modifitseerita ning nendes peituvat teadmist ei kopeerita. Samas on kiipe tootval tehasel täielik juurdepääs komponentide ja ühenduste paigutusele kiibi pinnal, mis muudab tööstusspionaaži äärmiselt lihtsaks.
Selleks, et kaitsta kiibi intellektuaalomandit ja hoida ära võimalikud pahatahtlikud modifikatsioonid, töötas prof Pagliarini juhitav töörühm välja uudse programmi, mis tükeldab kiibi projekti automaatselt kaheks osaks. Esimene neist toodetakse usaldusväärses tehases ja teine kolmanda osapoole poolt. Seejuures on tükeldus läbi viidud viisil, mis muudab igasuguse pöördprojekteerimise ja spionaaži sisuliselt võimatuks. Programmi katsetati reaalse GPS kiibi puhul, mis tükeldati programmi abil kaheks osaks ning toodeti 16nm kiibitehnoloogias.
Uudne idee avaldati mainekas teadusajakirjas IEEE Design & Test ja artikli esimeseks autoriks on TalTechi professor Pagliarini.
Pagliarini, S., Sweeney, J., Mai, K., Blanton, S., Mitra, S., Pileggi, L. Split-Chip Design to prevent IP Reverse Engineering. IEEE Design & Test. October 2020.