Tallinna Tehnikaülikool

Avanenud on kaks uue tõukefondide perioodi meedet: „Roheoskused ettevõtete rohepöörde toetamiseks“ ja „Oskuste reform ettevõtete digipöördeks“. Lähiajal on avanemas ka ülejäänud uue perioodi õppevaldkonna meetmed.

Linnak väike

Esimesest meetmest toetatakse rohepöörde kiirendamiseks tasemeõppe kavade arendamist ning uuendatud õppeainete toel elanikkonnale täienduskoolituse pakkumist. Uuendatavad õppekavad on piiritletud kindlate õppekavarühmadega, tegevuste läbiviimiseks on ellu kutsutud  üheksa konsortsiumi, kuhu kuuluvad kõrgkoolide, kutsekoolide ning tööandjate esindajad. Konsortsiumide ülesandeks on analüüsida rohepöördeks vajaminevate oskuste vajadust, vaadata üle oma õppekavarühma kuuluvad tasemeõppekavad ning teha ettepanekud õppekavade või -ainete uuendamiseks ning õppejõudude koolitamiseks.

Üheksast ellu kutsutud konsortsiumist viit juhib TalTech. Konsortsiumid esitasid suvel oma lähiaastate tegevuskavad meedet juhtivale Harnole. Ootame kõikide tegevuskavade heakskiitmist ning valmistame ette konsortsiumlepingute sõlmimist. Konsortsiumid tegutsevad kuni 2024. aasta lõpuni.  

Digipöörde meetme eesmärk on suurendada tööturul spetsialistide arvu, kes on võimelised integreerima valdkonnapõhiseid tehnoloogiaid IKT lahendustega. Toetatakse tehnika, tootmise ja ehituse valdkondades ning transporditeenuste õppekavarühmas tasemeõppe kavadesse uute IKT ainete loomist või olemasolevate ainete uuendamist ning nende pakkumist taseme- ja täiendusõppes.

Kõrg- ja kutsekoolidel oli õigus 31. augustiks esitada Harnole esmased rahastamistaotlused maksimumsummas 120 000 eurot. TalTech esitas taotlused kõigis neljas valdkonnas.

Lähiajal ootame järgmiste meetmete avanemist:

  • Inseneriakadeemia,
  • Täienduskoolituse mahu suurendamine ning uute tasemeõppe õppekavade arendamine ja käivitamine kutse- ja kõrghariduses (Õiglase Ülemineku Fond),
  • IT Akadeemia,
  • Praktika ja töökohapõhise õppe arendamine PRÕM+,
  • Kõrghariduse kvaliteediarendus.