Teretulemast Tallinna Tehnikaülikooli tudengiks! Sujuvamaks sisseelamiseks anname sulle mõned nõuanded ja näpunäited.

Õppeinfosüsteem (ÕIS) ja õppeainete valimine

Õppeinfosüsteemi (ÕIS) saate siseneda ID-kaardiga alates 24. augustist.
Kellel pole võimalust ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-IDga sisse logida, palun pöörduge Uni-ID paroolide saamiseks Tehnikaülikooli IT Helpdeski SOC-129 või ICT-410, tel 620 3333.

Õppeainete valik tuleb ÕISis koostada ja kinnitada hiljemalt 7. septembril. Selle ja kõik muud vajalikud tähtajad leiate akadeemilisest kalendrist.

Üliõpilaspileti tellimise info on leitav SIIT. Küsimustega pöörduge Üliõpilasesindusse (Ehitajate tee 5, U01-217).

Õppekorraldus

Tasuta õppimiseks tuleb igal semestril sooritada vähemalt 30 EAP mahus oma õppekava õppeaineid. Puuduvate ainepunktide eest tuleb tasuda iga semestri lõpus 40 eurot ainepunkt, arvestus käib kumulatiivselt. Täpsustavate küsimustega pöörduda teaduskonna õppekonsultandi poole või nõustamiskeskusesse.
Peamised õppekorralduse reeglid on leitavad kodulehel.

Ülikooli infosüsteemidesse ja õpperuumide arvutitesse on logimiseks vajalik TalTechi Uni-ID konto. Lisainfot leiab SIITLisaks soovitame, et kooli tulles võtaksite kindlasti kaasa ID-kaardi ja teaksite ka selle paroole. Kel kaarti veel pole, sel on praegu veel piisavalt aega, et see enne eelnädalat taotleda. Ilma kaardi ja paroolideta on palju keerukam kasutada ülikooli arvuteid, infosüsteeme ja osaleda õppetöös.

Kõikide õppetööd puudutavate küsimustega (sh rühmadesse jagamine, peaeriala valik jms) saate edaspidi pöörduda oma teaduskonna dekanaadi õppekonsultandi poole.

Alates 25. augustist on avatud ka nõustamiskeskus, kuhu võite kõikide oma küsimustega pöörduda, U04-104, studenthelp@ttu.ee, tel 620 2244.

Info seoses kaitseväega

Kui astusid sisse 2019. aastal ja oled olnud aasta akadeemilisel puhkusel, siis osale eelnädalal lihtsalt koos 2020. aastal sisseastunutega. Kui plaanid minna ajateenistusse sel aastal (või juba oled juulikuus läinud), pead esitama pärast immatrikuleerimist ÕIS-is akadeemilise puhkuse avalduse ja toimetama dekanaati Kaitseressursside ameti teatise. See peab olema tehtud hiljemalt 7. septembriks!

Ühiselamukohad

TalTech pakub üliõpilastele majutust ühiselamutes. Üliõpilaskülas on kokku u 2300 majutuskohta. Enamik meie hoonetest asuvad Tallinnas, ülikooli õppehoonete vahetus läheduses. Siidisaba 7 üliõpilaselamu asub kesklinna piiril, Kristiine linnaosas. Ühtlasi pakume majutust ka Ida-Virumaal, Kohtla-Järve üliõpilaselamus.

Erinevad boksi- ja toatüübid võimaldavad valida nii üksi, kahekesi kui neljakesi elamise vahel. Tudengitele mõeldes oleme hinnad hoidnud võimalikult taskukohased ning loonud ka võimalused pesupesemiseks ja auto- ning rattaparkimiseks.

LOE LISAKS SIIT!

COVID-19 info

Hoidmaks ennast ja teisi ootame kõigilt Tallinna Tehnikaülikooli liikmetelt ja külalistelt mõistvat suhtumist ja vastutustundlikku käitumist. Oleme kirja pannud soovitused ja nõuanded erinevates olukordades tegutsemiseks. Infot täiendame jooksvalt. Vaata soovitusi www.taltech.ee/covid19info