Palun tutvusta end.
Sain just 59-aastaseks, mul on kolm last ja kolm lapselast. Kasvasin üles Tallinnas, kuid veetsin viimased 40 aastat Tartus ja mitmes välisriigis, nüüd olen tagasi Eestis. Kuna lisaks geoloogi ja keskkonnakaitsja haridusele on mul tehnikadoktori kraad keemiatehnika erialal, pean end eelkõige inseneriks, kes oskab loogiliselt mõelda ja analüüsida suurt pilti. Meeldivad kiirus, konkreetsus ja hea huumor.
Millistest Sinu kogemustest ja teadmistest uuel positsioonil kasu on?
Pikaajalised kogemused juhtimises ja teadlaste ettevõtluskoostöös, intellektuaalomandi teema tundmine, ennekõike aga ehk avatud suhtlemisoskus ning tulemuspõhine töötamine – kõigel, mida teha, peaks olema selge mõte ja väljund.
Mida tahad sellel ametikohal korda saata?
Suurendada ettevõtluskoostööd, motiveerida teadlasi just Eesti majandusarengusse panustama, tugevdada ülikoolis teadmisi ja oskusi intellektuaalomandist ja sellelt tulu teenimise võimalustest, soosida üliõpilasettevõtlust ja tõsta ettevõtliku ülikooli mainet. Eelkõige aga olla heaks partneriks ülikooli teadlastele, kellega koos nende võimalusi ja ülikooli arengut arutada.
Üks üllatus seoses uue tööpostiga?
Asusin tööle vahetult enne suve ja peale pandeemia lõppu, kui kõikvõimalikke üritusi toimub nii meeletult palju, et pean kahjuks paljudest loobuma, et vähegi saaks oma tegevusvaldkonnas sisulisi samme seada. Inimeste sõbralikkus. Ning et vahemaa Tartu ja Mustamäe vahel on palju väiksem, kui arvasin. Samuti, et ülikooli pidulikul aulaüritusel kõlab taustamuusikana Guadeloupe’i muusiku Fred Aucagosi pala „Pangua zô pile moin“.
Loe pikemat intervjuud Erik Puuraga siit.